english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ekumeniczne 500-lecie Reformacji?

  Ekumeniczne 500-lecie Reformacji?

  07.07.2014 W ramach Spotkania Chrześcijan w Wrocławiu (4-6 lipca) odbyła się w polskokatolickiej katedrze Marii Magdaleny debata dotycząca obchodów jubileuszu 500-lecia Reformacji. czytaj całość »
 • Nie liczby, a dynamiczne działanie

  Nie liczby, a dynamiczne działanie

  08.07.2014 Wizyta w Polsce była bardzo owocnym i dobrym doświadczeniem. Oczywiście w ciągu jednego tygodnia nie byłem w stanie zrozumieć i poznać wszystkiego. Mam jednak wrażenie, że uzyskałem ogólny ogląd sytuacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – powiedział sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej, ks. Martin Junge podsumowując swoją wizytę w Polsce. czytaj całość »
 • Dzień drugi spotkania we Wrocławiu

  Dzień drugi spotkania we Wrocławiu

  07.07.2014 Sobota (5.07) była drugim dniem Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej w Wrocławiu. czytaj całość »
 • Ks. Martin Junge w Pałacu Prezydenckim

  Ks. Martin Junge w Pałacu Prezydenckim

  07.07.2014 Filozofia Prezydenta w naszym kraju to życzliwy rozdział Kościoła i Państwa, także w przypadku Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – tymi słowami szef Kancelarii Prezydenta – minister Jacek Michałowski rozpoczął dzisiejsze (7.07.2014) spotkanie z generalnym sekretarzem Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL) – ks. Martinem Junge. czytaj całość »
 • Ks. Martin Junge o wolności i miłości

  Ks. Martin Junge o wolności i miłości

  07.07.2014 Spotkanie Chrześcijan zakończyły niedzielne nabożeństwa. We Wrocławiu odbyło się ono w polskokatolickim kościele Marii Magdaleny. Ma on szczególne znaczenie dla ewangelików, bo w nim rozpoczęła się  Reformacja we Wrocławiu. Kazanie wygłosił ks. Martin Junge, sekretarz Światowej Federacji Luterańskiej. czytaj całość »
 • Ewangelickie nabożeństwo w Hali Stulecia

  Ewangelickie nabożeństwo w Hali Stulecia

  06.07.2014 Modlitwy, pieśni, i teksty biblijne w językach: słowackim, czeskim, węgierskim, niemieckim i polskim rozbrzmiewały w wrocławskiej Hali Stulecia podczas centralnego nabożeństwa w ramach Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej. Odbywa się ono w dniach 4-6 lipca w Wrocławiu. czytaj całość »
 • Biskupi o komunizmie i wolności

  Biskupi o komunizmie i wolności

  06.07.2014 Ewangeliccy biskupi z krajów Europy Środkowo-Wschodniej biorący udział w spotkaniu Chrześcijan w Wrocławiu podzielili się refleksjami na temat doświadczeń Kościołów w dobie komunizmu oraz w latach wolności. czytaj całość »
 • Reformacja zdefiniowała społeczeństwo obywatelskie

  Reformacja zdefiniowała społeczeństwo obywatelskie

  06.07.2014 W gruncie rzeczy to już 500 lat temu zostały zdefiniowane zasady społeczeństwa obywatelskiego – powiedział w Wrocławiu deputowany Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek. czytaj całość »