english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Boże Narodzenie ze Zwiastunem Ewangelickim

  Boże Narodzenie ze Zwiastunem Ewangelickim

  22.12.2013 W świątecznym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” króluje tematyka bożonarodzeniowa. czytaj całość »
 • 50 lat służby diakonackiej

  50 lat służby diakonackiej

  22.12.2013 Dnia 15 grudnia br. w ewangelickim kościele Jezusowym w Cieszynie obchodzono jubileusz 50-lecia służby diakonackiej czterech pań diakon: Janiny Kiszy-Bruell, Heleny Gajdacz, Emilii Grochal oraz nieobecnej Krystyny Frank-Smoleńskiej. czytaj całość »
 • Świąteczny koncert w Świętoszowie

  Świąteczny koncert w Świętoszowie

  22.12.2013
  W sobotę, 14 grudnia br., odbył się w Świętoszowie koncert dla rodzin żołnierzy, którzy nadchodzące święta Bożego Narodzenia spędzą na służbie poza granicami kraju.
  czytaj całość »
 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  24.02.2014 Po raz czternasty Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od 24 lutego do 1 marca osoby pokrzywdzeni mogą skorzystać z bezpłatnych porad w ośrodkach na terenie całego kraju. czytaj całość »
 • Wigilijna świeca w kościele Jezusowym

  Wigilijna świeca w kościele Jezusowym

  15.12.2013 W 2. niedzielę adwentu, 8 grudnia 2013 r. w kościele Jezusowym w Cieszynie miała miejsce w diecezji cieszyńskiej inauguracja akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Świeca Wigilijna 2013. Organizatorem była parafia w Cieszynie i Diakonia Cieszyńska. czytaj całość »
 • Postylla kobiet - nowość Wydawnictwa WARTO

  Postylla kobiet - nowość Wydawnictwa WARTO

  13.12.2013 "Postylla kobiet" pod red. Katarzyny Rudkowskiej i Aleksandry Błahut-Kowalczyk to zbiór kazań napisanych przez kobiety z wyższym wykształceniem teologicznym. Na co dzień pracują one tam, gdzie zaprowadził ich Bóg. Można je spotkać w kościołach, szkołach, parafiach, wyższych uczelniach, domach opieki, biurach, fundacjach. Wszędzie tam, gdzie są, swoją pracą i zaangażowaniem świadczą o Jezusie Chrystusie. Są różne, jak różni są ludzie – można się o tym przekonać, czytając ich kazania – ale łączy je jedno: miłość do Boga i chęć głoszenia ewangelii. czytaj całość »
 • Inny adwent

  Inny adwent

  02.12.2013 Zachęcamy do głębszego przeżywania czasu adwentu. Na stronie internetowej innyadwent.cme.org.pl proponujemy, aby w tym czasie codziennie studiować Słowo Boże, modlić się, a także zapoznawać się z przygotowanymi przez Centrum Misji i Ewangelizacji tekstami i nagraniami, rozmawiać o Jezusie z innymi ludźmi. czytaj całość »
 • Wigilijna świeca w Szczyrku

  Wigilijna świeca w Szczyrku

  11.12.2013 Wigilia to czas, kiedy jesteśmy razem. Wspólnym chwilom towarzyszy może towarzyszyć świeca, która jest czymś więcej niż zwykłym źródłem światła. Ma ona ma wskazywac na Jezusa, narodzonego w Betlejem, oraz na bliźniego. czytaj całość »