english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Zakończył się pierwszy dzień obrad Synodu

  Zakończył się pierwszy dzień obrad Synodu

  26.10.2012 W piątkowe popołudnie (26.10) w kościele Zbawiciela w Bielsku-Białej odbyło się nabożeństwo inaugurujące drugą sesję XIII Synodu Kościoła luterańskiego w Polsce. czytaj całość »
 • Dawanie uszczęśliwia

  Dawanie uszczęśliwia

  10.10.2012 Już od września w parafiach, przedszkolach, szkołach różnego szczebla, a przede wszystkim wielu domach w całym kraju rozmawia się o ogólnopolskiej akcji charytatywnej ?Prezent pod choinkę?.czytaj całość »
 • Reformacyjny zjazd młodzieży w Kaliszu

  23.10.2012 W dniach 12-14 października odbył się już kolejny Zjazd Reformacyjny Młodzieży Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Tym razem zjechaliśmy się do przepięknego miasta Kalisza, które jest jednocześnie najstarszym miastem Polski. Temat zjazdu brzmiał interesująco: „Nie jesteś papierową marionetką!” Wszyscy byli ciekawi co się za tym kryje. czytaj całość »
 • Święto Reformacji

  Święto Reformacji

  24.10.2012 Jak co roku ewangelicy 31 października obchodzą Święto Reformacji, przypominające o rozpoczętym i trwającym do dziś dziele odnowy Kościoła Powszechnego. czytaj całość »
 • Nowe wyzwania przed Diecezją Wrocławską

  Nowe wyzwania przed Diecezją Wrocławską

  23.10.2012

  W dniach 19-21 października br. w Międzyzdrojach na Pomorzu na II sesji zgromadził się V Synod Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augburskiego w Polsce. Obrady koncentrowały się wokół głównego tematu bieżącego roku, jakim są nowe wyzwania w Kościele ewangelickim. czytaj całość »

 • Inauguracja roku akademickiego ChAT

  Inauguracja roku akademickiego ChAT

  12.10.2012 Bardzo uroczyście przebiegła inauguracja nowego roku akademickiego w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, pod przewodnictwem nowego rektora, ks. prof. dr hab. Bogusława Milerskiego. czytaj całość »
 • Nagroda Ostoi Pokoju im. Matki Ewy

  Nagroda Ostoi Pokoju im. Matki Ewy

  02.10.2012
  Siostra Marta Grudke została pierwszą laureatką Nagrody „Ostoi Pokoju” imienia Matki Ewy. Uroczyste wręczenie wyróżnienia miało miejsce 30 września br. w parafii w Bytomiu – Miechowicach.
  czytaj całość »
 • Świętochłowickie Śniadanie dla kobiet

  Świętochłowickie Śniadanie dla kobiet

  13.10.2012 Ponad sto kobiet z różnych parafii Diecezji Katowickiej wzięło udział w Śniadaniu dla Kobiet, które po raz kolejny odbyło się w parafii w Świętochłowicach. Oprócz wspólnego śniadania, śpiewu i modlitwy, panie skupiły się na temacie Tu chodzi o miłość. czytaj całość »