english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Pamięć o wielkopolskich ewangelikach

  Pamięć o wielkopolskich ewangelikach

  09.03.2016 W dniach od 26 do 27 lutego 2016 roku odbyła się w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Polsko-Niemiecka Konferencja Naukowa „Ziemia skrywa kości. Zapomniane krajobrazy pamięci – cmentarze protestanckie w Wielkopolsce po 1945 roku.” czytaj całość »
 • Katowickie Róże Lutra

  Katowickie Róże Lutra

  08.03.2016

  W sobotę 5 marca br. nabożeństwem w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach rozpoczęły się obrady Synodu Diecezjalnego Diecezji Katowickiej. czytaj całość »

 • Wizyta studentów teologii z GAW

  Wizyta studentów teologii z GAW

  23.02.2016 W dniach 18-21 lutego odwiedziła Warszawę delegacja 14 studentów teologii z Niemiec na czele z ks. Enno Haaksem Sekretarzem Generalnym Gustaw Adolf Werk (Dzieło Pomocy im. Gustawa Adolfa). czytaj całość »
 • Wznowienie płyty Warownym grodem

  Wznowienie płyty Warownym grodem

  23.02.2016 Jazz Jagodzińskiego Trio – wartościowy, oryginalny i nie poddający się prostym klasyfikacjom – na płycie WAROWNYM GRODEM spotkał się z muzyką bynajmniej nie współczesną, bo rozbrzmiewającą od kilku wieków w kościołach ewangelickich w Polsce i na świecie. Ceniony i lubiany za współczesne adaptacje muzyki klasycznej tym razem dokonuje aranżacji tradycyjnych ewangelickich pieśni, w tym trzech XVI-wiecznych pieśni Marcina Lutra. Tytułowy utwór, Warownym grodem, jest hymnem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Luterańskiego) na całym świecie. czytaj całość »
 • Fajny! obóz młodzieżowy 2016

  Fajny! obóz młodzieżowy 2016

  23.02.2016 Woda i góry, a do tego niezwykli ludzie z całej Polski, warsztaty, rozgrywki sportowe, wycieczki rowerowe, rejs statkiem, wspólny śpiew, rozmowy na luźne i poważne tematy. A do tego leżing i plażing… w końcu to wakacje! Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza na Fajny! obóz w Pieninach. czytaj całość »
 • Akcja 7 bez na rok 2016

  Akcja 7 bez na rok 2016

  09.02.2016

  Od 10 lutego w Kościele trwa czas pasyjny. Dla chrześcijan to czas do zastanowienia się nad tym, co uczynił Jezus Chrystus dla każdego człowieka. Temu okresowi (40 dni nie licząc niedziel) towarzyszą różne zwyczaje. Jednym z najstarszych jest post. Tak też zrodziła się myśl przewodnia dla akcji „7bez” o dobrowolnym zrezygnowaniu z czegoś w czasie postu. Hasłem: „Tam, gdzie jest miejsce na rezygnację, jest miejsce na coś nowego” Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP inicjuje akcję "7bez" już po raz dziesiąty.  czytaj całość »

 • Ks. Grzegorz Giemza dyrektorem PRE

  Ks. Grzegorz Giemza dyrektorem PRE

  18.02.2016

  Prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej wybrało ks. dr. Grzegorza Giemzę na stanowisko dyrektora PRE.  czytaj całość »

 • 80 lat bp. Jana Szarka

  80 lat bp. Jana Szarka

  14.02.2016

  Jubileusz 80. urodzin bpa Jana Szarka, byłego bielskiego proboszcza, seniora diecezji cieszyńskiej, a następnie zwierzchnika Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce (1991-2001), świętowano podczas nabożeństwa dziękczynnego w kościele Zbawiciela w Bielsku (Bielsko-Biała) 14 lutego br. czytaj całość »