english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • 127. rocznik Kalendarza Ewangelickiego

  127. rocznik Kalendarza Ewangelickiego

  14.12.2012 Ukazał się sto dwudziesty siódmy rocznik „Kalendarza Ewangelickiego” wydawanego przez Wydawnictwo Augustana. czytaj całość »
 • Podziel serce, pomnóż miłość

  Podziel serce, pomnóż miłość

  04.12.2012 Rozpoczęto ekumeniczną akcję dystrybucji świec wigilijnych w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, organizowanego co roku, w okresie Adwentu, wspólnie przez ewangelicką Diakonię, katolicki Caritas oraz prawosławny Eleos. czytaj całość »
 • Konferencja eklezjologiczna w Warszawie

  Konferencja eklezjologiczna w Warszawie

  28.11.2012 W warszawskim Centrum Luterańskim odbyła się konferencja „Eklezjologia konfesyjna wobec współczesnych wyzwań ekumenicznych”, po raz pierwszy w Polsce referowana z punktu widzenia pięciu wyznań chrześcijańskich. czytaj całość »
 • Bibliotheca Lindiana

  Bibliotheca Lindiana

  22.12.2012

  W dniach od 19 do 20 listopada odbywała się w Warszawie konferencja naukowa "Bibliotheca Lindiana. Samuel Bogumił Linde (1771 – 1847), pierwszy dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. W 165. rocznicę śmierci". Współorganizatorem konferencji była Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Warszawie. czytaj całość »

 • Rozpoczął się Adwent

  Rozpoczął się Adwent

  02.12.2012 W niedzielę, 2 grudnia rozpoczął się Adwent Roku Pańskiego 2012. Jednocześnie został otwarty w ten sposób nowy rok kościelny, kolejny etap chrześcijańskiej wędrówki za Jezusem Chrystusem. czytaj całość »
 • Goście z Kościoła Synodu Missouri

  26.11.2012 W siedzibie zwierzchnika Kościoła - w Centrum Luterańskim w Warszawie - gościła z wizytą delegacja Kościoła Luterańskiego Synodu Missouri z USA. czytaj całość »
 • Egzegeza.pl

  Egzegeza.pl

  01.12.2012 W ostatnich dniach powstała nowa strona internetowa www.egzegeza.pl, z której zasobów można już korzystać.Strona poświęcona jest biblijnym tekstom, będącym perykopami kazalnymi w naszym Kościele i w założeniu ma służyć pomocą duchownym w przygotowywaniu kazań. czytaj całość »
 • Uczczono pamięć ofiar roku 1945

  Uczczono pamięć ofiar roku 1945

  25.11.2012 Od marca do listopada 1945 roku istniał w świętochłowickiej dzielnicy Zgoda obóz pracy podlegający Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego, przeznaczony dla autochtonicznej ludności Górnego Śląska. Pod zarzutem „niemieckości” osadzono w nim łącznie kilka tysięcy osób – mężczyzn, kobiet i dzieci, z których prawie dwa tysiące zginęło na skutek tortur oraz w wyniku epidemii tyfusu, która w nim wybuchła. czytaj całość »