english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Za serce sercem

  Za serce sercem

  18.06.2015

  W Sali Kolumnowej Sejmu RP wręczono medale "Ze serce sercem". Otrzymali je Dyrektor Generalna Diakonii Wanda Falk oraz Wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak. czytaj całość »

 • 490 lat Reformacji na Mazurach

  490 lat Reformacji na Mazurach

  16.06.2015

  Dnia 6 czerwca 2015 r. w Pasymiu odbyła się diecezjalna uroczystość wpisana w obchody jubileuszu 500-lecia Reformacji. W tym roku mija 490 lat od ustanowienia pierwszego na świecie krajowego Kościoła luterańskiego. Działo się to w Prusach Książęcych, a więc tym samym i na Mazurach. czytaj całość »

 • Może zmienić nas radykalnie

  Może zmienić nas radykalnie

  14.06.2015

  „Są w Biblii słowa i opowiadania, które poruszają serca, pobudzają do refleksji i są w stanie zmienić radykalnie nasz stosunek do życia i otaczającego nas świata. Są jak śnieg i deszcz, które sprawiają, że ziemia wydaje plony (zob. Iz 55,10.11). Do takich miejsc biblijnych należy między innymi ewangeliczne opowiadanie o rozmowie Jezusa z Samarytanką przy studni niedaleko Sychar. Jest ono głębokie jak Jakubowa studnia, ożywcze jak jej woda. Można przy niej usiąść i słuchać Jezusa, ucząc się od Niego patrzenia na życie i czerpać z niej siły”. czytaj całość »

 • Życie i dzieło mistrza Jana Husa

  Życie i dzieło mistrza Jana Husa

  10.06.2015

  W poniedziałek 8 czerwca 2015 roku w Gdańsku odbyła się konferencja naukowa Życie i dzieło mistrza Jana Husa w 600. rocznicę męczeńskiej śmierci.  czytaj całość »

 • W PO PROSTU więcej głosów i tematów

  W PO PROSTU więcej głosów i tematów

  09.06.2015

  Program radiowy „Po prostu”, który od 12 lat przygotowuje Centrum Misji i Ewangelizacji i Parafia Ewangelicko-Augsburska w Gliwicach w ostatnim czasie wzbogacił się o kilka nowych pozycji, nowe głosy i nową tematykę. Wszystkie zmiany mogą powiększyć grono słuchaczy, ze względu na zainteresowania, wiek i aktywność społeczną. czytaj całość »

 • O konfirmacji, wierze i życiu

  O konfirmacji, wierze i życiu

  09.06.2015

  Czas konfirmacji to  moment w roku kościelnym, w którym częściej niż zwykle przychodzą nam do głowy refleksje na temat naszej życiowej drogi i rozwoju naszej wiary.  czytaj całość »

 • 152. Zjazd Bratniej Pomocy

  152. Zjazd Bratniej Pomocy

  05.06.2015

  Od wielu lat ewangelicy w środkowej Europie obchodzą uroczystość Bratniej Pomocy imienia Gustawa Adolfa. W Polsce ten dzień wypada w katolickie święto Bożego Ciała. czytaj całość »

 • Świętowali pogranicznicy

  Świętowali pogranicznicy

  05.06.2015

  16 maja 1991 roku powstała nowa formacja mundurowa - Straż Graniczna. Wówczas Wojska Ochrony Pogranicza przekazały swoje obowiązki i tradycje nowo powstałej formacji. Każdego roku miesiąc maj zarezerwowany jest we wszystkich oddziałach Straży Granicznej dla obchodów święta tej służby.  czytaj całość »