english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Nabożeństwa świąteczne w Polskim Radiu

  Nabożeństwa świąteczne w Polskim Radiu

  23.12.2012 W okresie świątecznym - w 4. Niedzielę Adwentu, w 2. Święto Narodzenia Pańskiego oraz w Święto Epifanii w radiu zostaną nadane luterańskie nabożeństwa. czytaj całość »
 • Święto Epifanii

  Święto Epifanii

  05.01.2013
  Święto Objawienia Pańskiego czyli Epifanii Kościół Ewangelicko-Augsburski wraz z innymi Kościołami tradycji zachodniej obchodzi w dniu 6 stycznia. W bieżącym roku święto to wypada w niedzielę, więc może nie tak mocno doświadczamy tego, że jest to od paru lat dzień wolny od pracy.
  czytaj całość »
 • Poświątecznie w Pszczynie

  Poświątecznie w Pszczynie

  29.12.2012 W sobotę, 27 grudnia  w Pszczynie miał miejsce Diecezjalny Zjazd Młodzieży. Przez ponad trzy godziny ponad stu uczestników brało udział wraz ze swoimi duszpasterzami m. in. w koncercie oraz dyskusjach grupowych. Na zjeździe gościł również zwierzchnik diecezji, ks. bp Tadeusz Szurman. czytaj całość »
 • 118. numer SŁOWA i MYŚL

  118. numer SŁOWA i MYŚL

  30.12.2012 Od 20 grudnia br. w parafiach oraz w redakcji kwartalnika można będzie nabyć nowy, nieco spóźniony, numer SiM. Tematem numeru są perspektywy rozwoju Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. czytaj całość »
 • Luter2017.pl znów w sieci

  Luter2017.pl znów w sieci

  23.12.2012 Przed świętami w sieci pojawiła się znów witryna internetowa poświęcona Dekadzie Reformacji, będącej przygotowaniem do obchodów 500-lecia Reformacji. Strona luter2017.pl istnieje od roku 2008. czytaj całość »
 • Świąteczne życzenia Biskupa Kościoła

  Świąteczne życzenia Biskupa Kościoła

  24.12.2012 Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego. J 1,14 czytaj całość »
 • Rekolekcje i ewangelizacja adwentowa

  Rekolekcje i ewangelizacja adwentowa

  22.12.2012 Na początku grudnia w parafii Wang w Karpaczu odbyły się rekolekcje dla rady parafialnej, pracowników i wolontariuszy, oraz dla wszystkich parafian. Prowadził je ks. prezes Grzegorz Giemza z Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.czytaj całość »
 • Ewangelicy w National Geographic

  Ewangelicy w National Geographic

  23.12.2012 W najnowszym numerze polskiej edycji magazynu "National Geographic Traveler" ukazał się reportaż Łukasza Ostruszki pt. "Karpacz z pozdrowieniami od wikingów". Główna część tekstu poświęcona jest ewangelickiej świątyni. czytaj całość »