english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Dary na nowy rok

  Dary na nowy rok

  03.01.2015

  Nowe hasło biblijne Roku Pańskiego 2015 zawiera więcej niż apel o akceptację bliźniego w imię tego, co uczynił dla nas Chrystus. To również wezwanie do szacunku wobec inaczej myślących i inaczej wierzących, innego sposobu mówienia o jednym Chrystusie i Jego Kościele – niezwykle aktualne nie tylko na początku roku, w trakcie ekumenicznej oktawy, ale i przez cały czas. O trudnych i inspirujących aspektach hasła biblijnego opowiada prof. Kalina Wojciechowska. czytaj całość »

 • Nowy Rok 2015

  Nowy Rok 2015

  01.01.2015 Przyjmujcie jedni drugich, jak i Chrystus przyjął nas, ku chwale Boga.

  Rz 15,7
    czytaj całość »

 • Świątecznie o pszczołach i talentach

  Świątecznie o pszczołach i talentach

  30.12.2014 Dzień po świętach Bożego Narodzenia, 27 grudnia 201 4 r., tradycjnie w Pszczynie, odbył się zjazd młodzieży Diecezji Katowickiej. czytaj całość »
 • Proboszcz, maratończyk, poeta

  Proboszcz, maratończyk, poeta

  28.12.2014 Ksiądz, duszpasterz, mąż, ojciec, wykładowca i maratończyk – to nie wiele różnych postaci, ale tylko niektóre z ról, które w swym bogatym życiu pełni Sławomir Sikora. Dodajmy jeszcze: poeta, bo ks. Sławek wydał właśnie swój tomik wierszy zatytułowany Myśli w biegu. czytaj całość »
 • Życzenia Biskupa Kościoła

  Życzenia Biskupa Kościoła

  24.12.2014

  Jezus zachęca do pójścia za Nim. Czasem oznacza to potrzebę zrobienia wielkich porządków. Czasem powywracania do góry nogami wszystkiego, co pozornie wydaje się działać prawidłowo. czytaj całość »

 • Zmarła śp. Gertruda Molin

  Zmarła śp. Gertruda Molin

  20.12.2014 21 grudnia br. zmarła przeżywszy 92 lata śp. pastorowa Gertruda Molin, wdowa po długoletnim proboszczu Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Międzyrzeczu koło Bielska-Białej śp. ks. Gustawie Molinie. czytaj całość »
 • Świeć gwiazdeczko dzieciom, świeć

  Świeć gwiazdeczko dzieciom, świeć

  21.12.2014 Grupa Pedagogów Ulicy w Bytomiu ma za sobą pracowity rok i dwie piękne świąteczne akcje charytatywne. czytaj całość »
 • Prezent dla człowieka, prezenty dla Kościoła

  Prezent dla człowieka, prezenty dla Kościoła

  20.12.2014

  W człowieku jest przestrzeń czystej ciszy i milczenia (…). W niej rodzi się Bóg, by człowiek stał się sobą na podobieństwo Zbawiciela. Wtedy życie staje się prawdziwe i pełne światła – pisze ks. Marek Jerzy Uglorz w świątecznym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 24/2014. czytaj całość »