english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ukraina, Sola Scriptura i ...

  Ukraina, Sola Scriptura i ...

  04.04.2014 W pierwszym kwietniowym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” ks. Pavlo Shvarts, zastępca biskupa Kościoła luterańskiego na Ukrainie przypomina historię powstania ukraińskiego Kościoła luterańskiego oraz skomplikowane losy ewangelików na tych ziemiach. Jednocześnie przedstawia zaangażowanie ewangelików w ostatnie wydarzenia w ich kraju. czytaj całość »
 • Pożegnanie śp. ks. Jana Grossa

  Pożegnanie śp. ks. Jana Grossa

  29.03.2014 Wierni z parafii w Cieszynie, Goleszowie, Mikołowie, Tychach i Orzeszu oraz duchowni rzymskokatoliccy, polskokatoliccy i luterańscy z Polski i Zaolzia pożegnali w sobotę, 29 marca śp. ks. Jana Grossa. czytaj całość »
 • Finał SOLA SCRIPTURA

  Finał SOLA SCRIPTURA

  26.03.2014 Finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2013/2014 odbył się 22 marca br. w Bielsku-Białej. Uczestniczyło w nim blisko 150 ewangelików z diecezji: cieszyńskiej, katowickiej, mazurskiej, pomorsko-wielkopolskiej oraz warszawskiej. czytaj całość »
 • Pierwsze nowe wirtualne

  Pierwsze nowe wirtualne

  24.03.2014 Ostatni papierowy numer czasopisma o relacjach i duchowości „Warto”, który wyszedł pod koniec minionego roku, był jak dotąd najlepszym, jaki do tej pory czytałam. Jak dotąd, bowiem właśnie powstał numer najnowszy, pierwszy tegoroczny, w całości elektroniczny. Po prostu najlepszy. Autorzy poczuli nowy wiatr unoszący stare skrzydła. Jest nowa jakość, jest z czego się cieszyć. W dodatku cały numer dostępny jest bezpłatnie na stronie www.warto.cme.org.pl. Straci ten, kto nie zajrzy. czytaj całość »
 • Zmarł śp. ks. Jan Gross

  Zmarł śp. ks. Jan Gross

  25.03.2014 W dniu dzisiejszym (25.03) w godzinach rannych w Cieszynie, w wieku 76 lat, zmarł śp. ks. Jan Gross - proboszcz parafii ewangelickiej w Mikołowie (1978-2004), radca Konsystorza (1990-2001), prezes Synodu Kościoła (2002-2007), wybitny ekumenista i znawca liturgii. Pogrzeb śp. ks. Jana Grossa odbędzie się w sobotę, 29 marca o 12.00 z kościoła Jezusowego w Cieszynie na miejscowy cmentarz. czytaj całość »
 • Synod diecezjalny w Warcinie

  Synod diecezjalny w Warcinie

  20.03.2014 W dniach 14-15 marca 2014 roku w Warcinie obradował Synod Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Dzięki uprzejmości kuratora Diecezji, Piotra Mańki – na co dzień dyrektora Technikum, sesja mogła odbyć się ponownie na terenie Zespołu Szkół Leśnych im. prof. Stanisława Sokołowskiego. Dwudniowe spotkanie rozpoczęło się w piątkowe popołudnie od modlitwy w zabytkowym, XVII-wiecznym kościele, przeniesionym z Ciecholubia i odrestaurowanym w Warcinie. Rozważanie poprowadził ks. Wojciech Froehlich z PEA Słupsk. czytaj całość »
 • W Beskidzkiej Oazie o zmianach

  W Beskidzkiej Oazie o zmianach

  15.03.2014 Na stoku Girowej, granicznej góry niedaleko trójstyku łączącego Polskę, Czechy i Słowację, znajduje się uroczy dom, kościelny ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy „Beskidzka Oaza”. W dniach 7-9 marca 2014 r. to gościnne miejsce w Piosku w Republice Czeskiej, stało się OAZĄ dla dwudziestu pań, które odpowiedziały na zaproszenie umieszczone w Zwiastunie Ewangelickim. czytaj całość »
 • Czas pasyjny ze Zwiastunem Ewangelickim

  Czas pasyjny ze Zwiastunem Ewangelickim

  21.03.2014 W szóstym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” opisujemy postacie: etnografa-amatora, publicysty, malarza i literata w jednaj osobie Bogumiła Hoffa w 120. rocznicę śmierci oraz ks. Alfreda Jaguckiego w 100-lecie urodzin. Artur Jakubanis przypomina, że mamy prawo do zwolnienia od pracy lub nauki w święta kościelne. czytaj całość »