english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Pożar kościoła w Bytomiu Bobrku

  Pożar kościoła w Bytomiu Bobrku

  26.07.2014 23 lipca 2014 r. o godz. 19.20 został zaprószony ogień w drewnianym kościele ewangelickim w Bytomiu Bobrku, filiale Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Bytomiu Miechowicach. czytaj całość »
 • Kościół ma przyszłość

  Kościół ma przyszłość

  25.07.2014 Dialog ekumeniczny nie może koncentrować się jedynie na przeszłości, gdyż Kościoły mają przyszłość, którą Bóg przed nimi otwiera – mówi ks. Martin Junge, sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej. czytaj całość »
 • Miejsca relacji i duchowości

  Miejsca relacji i duchowości

  15.07.2014 Na progu lata pojawił się drugi w tym roku numer e-czasopisma o relacjach i duchowości „Warto” (2/2014). Miejscami gęsto tu od miejsc, miejsca są bowiem tematem przewodnim numeru. czytaj całość »
 • Rekolekcje pod żaglami

  Rekolekcje pod żaglami

  13.07.2014 W dniach 24.06-1.07.2014 na pokładzie zabytkowego, 96-letniego żaglowca "Kapitan Borchardt" po raz pierwszy odbyły się ewangelickie "Rekolekcje pod żaglami", w których wzięło udział 13 osób, głównie z parafii warszawskich (choć także z  m.in. Krakowa, Sopotu czy Kolonii). czytaj całość »
 • Te problemy z (o)Ojcem...

  Te problemy z (o)Ojcem...

  11.07.2014 Tegorocznym wykładowcą Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie (5-13 lipca) jest Grzegorz Olek, teolog ewangelicki, biblista, duszpasterz poradnictwa psychologiczno-pastoralnego, wykładowca w Szkole Biblijnej w Dzięgielowie oraz stypendysta niemieckiego komitetu Światowej Federacji Luterańskiej. czytaj całość »
 • Krainy, zabawy i ewangelia

  Krainy, zabawy i ewangelia

  11.07.2014 Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie (do 13 lipca) jest także tworzony z myślą o dzieciach. Choć najbardziej znany punkt programu to codzienne spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych, o godzinie 17.00 pod największym namiotem w miasteczku ewangelizacyjnym, to w tym samym czasie ważne treści docierają także do dzieci. Dla nich spotkania ewangelizacyjne mają szczególny charakter. Nie może być nudno, nie może być niezrozumiale, nie może być w oderwaniu od życia na co dzień. I nie jest. czytaj całość »
 • Lato na warsztacie

  Lato na warsztacie

  09.07.2014 Na 65. Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie bierzemy lato na warsztat, a sprawy w swoje ręce. Uczymy, jak zapanować nad nerwami i trudnymi sytuacjami, których nie da się uniknąć – wypadki bowiem nie mają wakacji. czytaj całość »
 • Gender a chrześcijaństwo

  Gender a chrześcijaństwo

  08.07.2014 Na ten kontrowersyjny temat podczas trwającego (do 13 lipca) Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie seminarium poprowadziła dr Joanna Koleff-Pracka, wykładowczyni Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. czytaj całość »