english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Książka o sukcesji apostolskiej w Polsce

  25.08.2012 Wydawnictwo Warto opublikowało książkę ks. Jana Grossa, zatytułowaną "Pochodzenie sukcesji apostolskiej polskich biskupów luterańskich". czytaj całość »
 • Jubileusz na Wangu

  Jubileusz na Wangu

  26.08.2012 „Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać” (Łk 12,48) - tymi słowami ks. prob. Edwin Pech powitał w 9. niedzielę po Trójcy Świętej, dnia 05.08.2012 r. uczestników uroczystości 170-lecia położenia kamienia węgielnego pod budowę kościoła Wang oraz prezentacji kolejnych etapów realizacji zadań pn. „Wędrowanie bez granic - wzrost atrakcyjności i dostępności obiektów turystycznych stanowiących element międzynarodowej trasy turystycznej Via Sacra” wykonywanego w ramach „Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013.
    czytaj całość »
 • Ks. Marcin Pysz wybrany proboszczem w Piszu

  03.09.2012 W niedzielę,19 sierpnia 2012 r. w parafii ewangelickiej w Piszu odbyło się wyborcze zgromadzenie parafialne, które poprowadził Biskup Diecezji Mazurskiej bp Rudolf Bażanowski. czytaj całość »
 • Wakacyjne szkolenie i festiwal dla Bobrka

  Wakacyjne szkolenie i festiwal dla Bobrka

  12.08.2012  

  W Bytomiu-Miechowicach od 16 do 23 lipca odbyło się szkolenie „Wolontariusze dla Bobrka”. Celem szkolenia było przygotowanie ludzi do pracy środowiskowej z dziećmi i młodzieżą na podwórkach bytomskiego Bobrka. W szkoleniu wzięło udział 10 osób z województwa śląskiego (Bytom, Katowice, Cieszyn, Goleszów, Skoczów, Tarnowskie Góry).  czytaj całość »

 • Święto Kościoła w środku Polski

  22.07.2012 Święto Kościoła w środku Polski – pod takim hasłem odbywał się 22 lipca niedzielny program inaugurujący Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie.  czytaj całość »
 • 7. Śniadanie dla Kobiet w Wiśle

  7. Śniadanie dla Kobiet w Wiśle

  19.07.2012 Nienowy sposób na stare problemy” to temat siódmej edycji Śniadania dla Kobiet, które odbyło się 7 lipca 2012 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.  czytaj całość »
 • Ks. Robert Sitarek członkiem RDPP

  Ks. Robert Sitarek członkiem RDPP

  15.07.2012 Minister Pracy i Polityki Społecznej powołał pod koniec czerwca 20 członków Rady Działalności Pożytku Publicznego IV kadencji. Wśród powołanych znalazł się reprezentujący Polską Radę Ekumeniczną ks. Robert Sitarek, dyrektor Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu, proboszcz parafii w Kłodzku. czytaj całość »
 • Osiem dni w Zelowie

  03.08.2012 „Tu chodzi o miłość” – pod tym hasłem odbył się tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny przy parafii ewangelicko-reformowanej w Zelowie. Od niedzieli 22 do niedzieli 29 lipca mieszkańcy Zelowa oraz okolicznych miejscowości już po raz siódmy mieli możliwość uczestniczenia w seminariach oraz w koncertach z newsem. czytaj całość »