english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • O Kościele. Rzeczowo, przystępnie, estetycznie

  O Kościele. Rzeczowo, przystępnie, estetycznie

  01.04.2015
  Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce pokazał się z nowej strony: właśnie trafia do sprzedaży broszura promująca Kościół, która powstała dzięki inicjatywie Kancelarii Biskupa Kościoła, a wydało ją Wydawnictwo „Warto”.
  czytaj całość »
 • Dotknijmy wielkanocnej tajemnicy

  Dotknijmy wielkanocnej tajemnicy

  01.04.2015

  Stajemy kolejny raz u wrót tajemnicy zmartwychwstania i znów mamy szansę uświadomić sobie, żeNoc wielkiej pełni jest nocą nowej tożsamości, nowego początku – jak pisze ks. Marek Jerzy Uglorzw nowym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 7/2015. Nie tylko dlatego, że Wielkanoc, to sposobność, by zapytać, czy w życiu każdego z nas Jezus jako król panuje, czy w naszym myśleniu i działaniu, wszystko Jemu usługuje (ŚE 207,1) – jak  wskazuje bp Marcin Hintz. Także dlatego, żeZmartwychwstały przychodzi do nas i mówi, a w sakramentach dotyka nas Jego tajemnica. Nam zaś Słowo Pańskie pozwala dotykać Jego tajemnicy– o czym przypomina ks. Piotr Gaś. czytaj całość »

 • Wielki Tydzień w mediach

  Wielki Tydzień w mediach

  28.03.2015 Zapraszamy wszystkich na świąteczne nabożeństwa, które będą się odbywać w okresie Wielkiego Tygodnia.  czytaj całość »
 • Nocy zmartwychwstania nie przesypiamy!

  Nocy zmartwychwstania nie przesypiamy!

  27.03.2015

  "Bezsenna noc" to niecodzienne, otwarte spotkanie skierowane do młodych ludzi, które organizowane jest cyklicznie od 1998 roku w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. czytaj całość »

 • Jozue i sędziowie na finał

  Jozue i sędziowie na finał

  25.03.2015

  W finale ósmego Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2014/2015, który odbył się 21 marca 2015 r. w Bielsku-Białej, znalazło się 117 młodych ewangelików z pięciu diecezji. czytaj całość »

 • Po raz ósmy w Karpaczu

  Po raz ósmy w Karpaczu

  22.03.2015 W Karpaczu w dniach 14-15 marca 2015 r. odbyły się Międzyparafialne Rekolekcje Pasyjne dla kobiet. czytaj całość »
 • Krzyż naszą podporą

  Krzyż naszą podporą

  22.03.2015

  Refleksje wokół znaczenia ostatnich ziemskich dni Chrystusa i wokół Jezusowego krzyża wypełniają znaczną część nowego „Zwiastuna Ewangelickiego” 6/2015. czytaj całość »

 • Z piratem Honzą i... z Przyjacielem

  Z piratem Honzą i... z Przyjacielem

  19.03.2015

  Zapraszamy dzieci do Piosku na Zaolziu na przygody z poszukiwaczami skarbów i piratem Honzą. Aktywnie i ciekawie spędzimy każdą chwilę na grach, zabawach i konkursach. Nie zabraknie rozgrywek piłkarskich, ogniska oraz górskich wędrówek. Planujemy zdobyć Girową, dotrzeć do styku trzech granic, odwiedzić leśny kościół, by poznać jego niezwykłą tajemnicę. W słoneczne dni będziemy odwiedzać Mini Aquapark w Jabłonkowie. Wszystko w ramach letniego obozu dla dzieci "Z Przyjacielem", którego organizatorem jest Centrum Misji i Ewangelizacji. czytaj całość »