english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Według GUS jest nas 71 tysięcy!

  Według GUS jest nas 71 tysięcy!

  16.04.2013 GUS podał dane dotyczące przynależności religijną Polaków. Luteranizm jest czwartym wyznaniem pod względem liczby wiernych.  czytaj całość »
 • Obrady Synodu Kościoła

  Obrady Synodu Kościoła

  05.04.2013 W Warszawie, w piątkowe popołudnie (05.04) rozpoczęła się wiosenna sesja Synodu Kościoła. czytaj całość »
 • Zmarł śp. Karol Cieślar

  Zmarł śp. Karol Cieślar

  03.04.2013 W środę, 3 kwietnia 2013 roku,  w wieku 77 lat zmarł Karol Cieślar były wiceprezes rady synodalnej, oraz radca konsystorza. czytaj całość »
 • Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Żorach

  Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Żorach

  03.04.2013 W Żorach odbył się Zjazd Młodzieży Diecezji Katowickiej. Organizatorami imprezy byli: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Żorach oraz Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, ks. Marcin Konieczny. czytaj całość »
 • Wielki Piątek z Prezydentem i w TVP 2

  Wielki Piątek z Prezydentem i w TVP 2

  30.03.2013 Wielki Piątek roku 2013 dla polskich ewangelików jak zawsze był jednym z najważniejszych świąt kościelnych. Jednak w co najmniej dwóch kościołach miał wymiar szczególny poprzez obecność na nabożeństwach ... ekip telewizyjnych. czytaj całość »
 • Przed obradami Synodu Kościoła

  Przed obradami Synodu Kościoła

  02.04.2013 W dniach od 5 do 7 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się posiedzenie Synodu Kościoła. Sesja rozpocznie się od nabożeństwa w kościele Św. Trójcy, a późniejsze obrady będą się toczyć w Centrum Luterańśkim przy ul. Miodowej 21. Wiosenna sesji skoncentrowana będzie na zagadnieniach podsumowujących działalność Kościoła w roku 2012.  Będzie to trzecia sesja XIII kadencji najwyższej władzy Kościoła Ewangelickiego w Polsce. czytaj całość »
 • Kolacja paschalna pod Tułem

  Kolacja paschalna pod Tułem

  31.03.2013 Nasi zborownicy mieli okazję rozpocząć Wielki Tydzień niesamowitym przeżyciem, jakim była kolacja paschalna zorganizowana przez Parafię Ewangelicko – Augsburską w Dzięgielowie  przy współudziale Współnoty Drzewo Oliwne z Warszawy. Spotkaliśmy się w poniedziałkowy wieczór (25 marca br.) w restauracji „Pod Tułem” w Cisownicy, by nie tylko posmakować tradycyjnych żydowskich dań, ale przede wszystkim wysłuchać wykładu pastora Kazimierza Barczuka oraz chóru żeńskiego „Halevaj” z Trzyńca. czytaj całość »
 • Ziarno zbawienia

  Ziarno zbawienia

  31.03.2013 Tradycją już się stało, iż Diecezja Warszawska organizuje w Wielkim Tygodniu Rekolekcje Pasyjne dla dzieci i młodzieży. Czas ten służy reflektowaniu Bożego Słowa, ale również tworzeniu wspólnoty wokół wydarzeń Golgoty i pustego grobu Chrystusa. czytaj całość »