english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Sezon motocyklowy rozpoczęty

  Sezon motocyklowy rozpoczęty

  28.04.2013 Mimo niesprzyjającej pogody w niedzielę, 29 kwietnia motocykliści zjechali na ekumeniczne nabożeństwo do parafii ewangelickiej w Szczyrku. czytaj całość »
 • Minister wyraziła ubolewanie...

  Minister wyraziła ubolewanie...

  24.04.2013 Ministerstwo Edukacji Narodowej MEN zapewniło, że intencją użytego w arkuszu egzaminacyjnym zadania nie było urażenie uczuć religijnych uczniów wyznania luterańskiego ani jakakolwiek stygmatyzacja. W ten sposób resort edukacji odniósł się do listu otwartego w sprawie jednego z zadań tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. czytaj całość »
 • Śpiewający weekend

  Śpiewający weekend

  24.04.2013 120 uczestników, 10 dyrygentów, 6 muzyków, 7 solistów, 14 utworów, 834 takty nut, 375 minut prób w grupach, 595 minut prób wspólnych – to tylko liczbowy obraz tegorocznych Warsztatów muzycznych, zorganizowanych już po raz trzeci przez Centrum Misji i Ewangelizacji, w tym roku wspólnie z Parafią ewangelicką w Skoczowie. czytaj całość »
 • Czy luteranie to wciąż heretycy?

  Czy luteranie to wciąż heretycy?

  24.04.2013 We wtorek gimnazjaliści pisali pierwszą cześć tegorocznego egzaminu. Wśród zagadnień, które należało rozwiązać, było zadanie opierające się tekście źródłowym z XVI wieku. Wywołał on bardzo duże kontrowersjie i stał się przyczyną wystosowania listu otwartego do Minister Edukacji. czytaj całość »
 • Ks. Jan Byrt z dyplomem w Dniu Ziemi

  Ks. Jan Byrt z dyplomem w Dniu Ziemi

  22.04.2013 22 kwietnia obchodzony jest jako Dzień Ziemi. Z tej okazji Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach obchodził swoje dwudziestolecie. Uroczysta gala, która odbyła się w kinoteatrze Rialto, połaczona była z uroczystością wręczenia nagród dla działających organizacji i osób w dziedzinie ekologii. czytaj całość »
 • Bawią i grają z przesłaniem

  Bawią i grają z przesłaniem

  02.04.2013 Jak wzbogacić program spotkania w parafii, nabożeństwa albo pikniku? Z pewnością można to zrobić na wiele sposobów, a jednym z nich jest wykorzystanie grup artystycznych. Można skorzystać z parafialnych grup, jeśli takie w parafii istnieją, lub zwrócić się do tych, które działają w Centrum Misji i Ewangelizacji. czytaj całość »
 • Synod zakończył obrady

  Synod zakończył obrady

  07.04.2013 Od nabożeństwa z Komunią Świętą rozpoczęły się niedzielne obrady Synodu Kościoła. Nabożeństwo, w którym kazanie wygłosił ks. Grzegorz Giemza, Prezes Synodu, było bezpośrednio transmitowane przez Polskie Radio w Programie 2. czytaj całość »
 • Drugi dzień obrad Synodu

  Drugi dzień obrad Synodu

  06.04.2013 Sobota na Synodzie Kościoła rozpoczęła się od porannego rozważania i modlitwy, poprowadzonej przez ks. bp. Edwarda Puśleckiego, gościa Synodu, który w ramach cyklu "Reformatorzy świadczą o Bogu" zaprezentował postać Johna Wycliffea.  czytaj całość »