english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • XII Zjazd w Salmopolu

  XII Zjazd w Salmopolu

  22.06.2014 W dniach od 9 do 11 maja br. odbył się nasz kolejny, już XII „Zjazd Młodzieży Salmopolskiej z lat 60 - tych” u ks. Jana Byrta i pani pastorowej Doroty w Salmopolu — Szczyrku. Jest to nasze coroczne, tradycyjne miejsce spotkań, bo nie ma lepszego! czytaj całość »
 • Jakość naszego chrześcijaństwa

  Jakość naszego chrześcijaństwa

  21.06.2014 Zapraszamy do lektury dwunastego numeru Zwiastuna Ewangelickiego. czytaj całość »
 • Zjazd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa

  Zjazd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa

  19.06.2014 W Święto Bratniej Pomocy, 19 czerwca 2014 roku w Katowicach odbył się 151. Zjazd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. czytaj całość »
 • Muzyczne credo Reformacji

  Muzyczne credo Reformacji

  18.06.2014 Czy istnieje dobra muzyka kościelna i czy Bachem muzyka w Kościele stoi? O muzyce w duchowości luterańskiej i o tym, jak Luter dał kobietom głos w Kościele rozmawiamy z Magdaleną Cieślar. czytaj całość »
 • Święto Straży Granicznej

  Święto Straży Granicznej

  16.06.2014 23. rocznica powołania formacji Straży Granicznej (SG) stała się okazją do wspólnego świętowania, w które w Święto Trójcy Świętej w dniu 15 czerwca 2014 r. włączył się Dekanat Ewangelicki SG, wpisując się w harmonogram uroczystości święta, które odbywało się w Śląsko-Małopolskim Oddziale Straży Granicznej i na terenie całego kraju. czytaj całość »
 • Poznać siebie, wysłuchać drugiego

  Poznać siebie, wysłuchać drugiego

  07.06.2014 Osoby, które chcą uzyskać kwalifikacje w zakresie duszpasterstwa, poradnictwa i komunikacji interpersonalnej mogą skorzystać z kursów organizowanych w Dzięgielowie i Węgrowie. czytaj całość »
 • Święto Trójcy Świętej

  Święto Trójcy Świętej

  15.06.2014 Pięćdziesiąt sześć dni po Zmartwychwstaniu Chrystusa Kościół obchodzi Święto Trójcy Świętej (Trinitatis). czytaj całość »
 • Święto Zesłania Ducha Świętego

  Święto Zesłania Ducha Świętego

  08.06.2014
  Pięćdziesiąt dni po święcie Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, dziesięć dni po Jego Wniebowstąpieniu, chrześcijanie obchodzą święto Zesłania Ducha Świętego.
  czytaj całość »