english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Zmarła śp. Helena Figaszewska

  12.07.2016

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 11 lipca 2016 roku w Gliwicach, w wieku 89 lat zmarła pastorowa Helena Figaszewska, żona ks. Alfreda Figaszewskiego - nestora polskich duchownych ewangelickich i babcia ks. Wojciecha Płoszka z Ostródy. czytaj całość »

 • Spotkanie Chrześcijan w Budapeszcie

  Spotkanie Chrześcijan w Budapeszcie

  07.07.2016 W dniach 7 do 10 lipca 2016 r. odbędzie się Spotkanie Chrześcijan Europy Środkowej i Wschodniej w Budapeszcie. czytaj całość »
 • Nie przegapisz TED 2016!

  Nie przegapisz TED 2016!

  04.07.2016

  Jeśli nie możesz uczestniczyć osobiście w Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie, możesz zobaczyć i posłuchać spotkań ewangelizacyjnych i wykładów bibijnych w internecie, a potem porozmawiać z duszpasterzem on-line. czytaj całość »

 • Trzecia powieść Lidii Czyż

  Trzecia powieść Lidii Czyż

  04.07.2016 Podczas 67. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie - 6 lipca o godz. 17.00 na scenie głównej - rozpocznie się promocja najnowszej książki Lidii Czyż - "Pozostała tylko nadzieja". O godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z autorką, które odbędzie się w księgarni "Warto" w miasteczku ewangelizacyjnym w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Wspólne przesłanie ws. uchodźców

  Wspólne przesłanie ws. uchodźców

  30.06.2016

  30 czerwca br. w siedzibie rzymskokatolickiej Konferencji Episkopatu Polski (KEP) podpisane zostało wspólne Przesłanie Kościołów członkowskich Polskiej Rady Ekumenicznej oraz KEP ws. uchodźców. czytaj całość »

 • Tożsamość ewangelicka po mazursku

  Tożsamość ewangelicka po mazursku

  30.06.2016

  O mazurskiej duchowości ewangelickiej, mazurskim protestantyzmie i zaangażowaniu społeczno-politycznym rozmawiamy z Urszulą Pasławską, posłanką na Sejm RP. czytaj całość »

 • Księża i diakoni wybrali synodałów

  Księża i diakoni wybrali synodałów

  28.06.2016

  Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Duchownych Kościoła, która obraduje w dniach 27-29 czerwca w Wiśle Jaworniku, księża i diakonii wybrali swoich przedstawicieli do Synodu Kościoła.

  czytaj całość »
 • Dzięgielów także dla dzieci!

  Dzięgielów także dla dzieci!

  28.06.2016

  Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie organizowany jest z myślą o całych rodzinach oraz osobach w każdym wieku, dlatego w miasteczku ewangelizacyjnym rodzice z małymi dziećmi znajdą miejsce do przewijania i karmienia najmłodszych, do zabawy w piaskownicy - dla nieco większych (podczas, gdy dorośli mogą słuchać treści ewangelizacji, dzięki nagłośnieniu) oraz dla przedszkolaków i uczniów - dla nich organizowane są osobne (w zależności od wieku) spotkania ewangelizacyjne. To jednak nie wszystko. czytaj całość »