english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie muzycznie
 • Instytut Pastoralny w Legnicy

  Instytut Pastoralny w Legnicy

  30.06.2014 W dniach 25-30 czerwca odbyła się w Legnicy sesja dokształcająca w ramach Instytutu Pastoralnego.  czytaj całość »
 • Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  03.07.2014 Piątego lipca rozpoczyna się 65. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. Dla blisko dwóch tysięcy osób, które uczestniczą w codziennych spotkaniach ewangelizacyjnych, to ważny czas formacji duchowej. W tym roku mówcą będzie ks. Leszek Czyż, a na nabożeństwie inauguracyjnym organizator – Centrum Misji i Ewangelizacji – spodziewa się jednego z najpopularniejszych polityków w Polsce i zagranicą - prof. Jerzego Buzka. czytaj całość »
 • Bp S. Maschewski o sytuacji luteran na Ukrainie

  Bp S. Maschewski o sytuacji luteran na Ukrainie

  05.07.2014 Jestem wdzięczny za modlitewne wsparcie bratnich kościołów. Gdy na nabożeństwach odczytuję listy wsparcia dla Ukrainy od braci i sióstr z zagranicy, ich uczestnicy płaczą – powiedział bp Serge Maschewski podczas odbywającej się w Wrocławiu konferencji zwierzchników ewangelickich Kościołów Europy Środkowo-Wschodniej. Biskup Maschewski stoi na czele Niemieckiego Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła na Ukrainie. czytaj całość »
 • Spotkanie w Wrocławiu rozpoczęte

  Spotkanie w Wrocławiu rozpoczęte

  04.07.2014  Przyjdą z dalekich stron i wezmą udział w budowaniu świątyni Pana – tymi słowami z Księgi Proroka Zachariasza ks. Waldemar Pytel przywitał uczestników uroczystości otwierającej Spotkanie Chrześcijan Europy Środkowo-Wshodniej w Wrocławiu. Odbywa się ono w dniach 4-6 lipca  m.in. we wrocławskiej Hali Stulecia. Udział bierze około 4000 osób z 12 europejskich krajów. Organizatorem jest Diecezja Wrocławska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »
 • Bp Tamas Fabiny o węgierskich doświadczeniach

  Bp Tamas Fabiny o węgierskich doświadczeniach

  04.07.2014 Wiceprezydent Światowej Federacji Luterańskiej, bp dr Tamas Fabiny z Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Węgier podczas Europejskiej Konferencji Biskupów we Wrocławiu podzielił się węgierskimi doświadczeniami 25 lat życia w wolności politycznej. czytaj całość »
 • Ks. Martin Junge o życiu w wolności

  Ks. Martin Junge o życiu w wolności

  04.07.2014 Zbyt mało wiem o 25-letnim doświadczeniu wolności w Polsce i innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Nie jest to moim doświadczeniem. Za to mogę opowiedzieć, że jednocześnie jest to także 25 lat doświadczenia wolności w kraju, z którego pochodzę. czytaj całość »
 • Bp Jerzy Samiec o 25 latach od upadku komunizmu

  Bp Jerzy Samiec o 25 latach od upadku komunizmu

  04.07.2014 W 1989 r. zmieniło się wszystko. Zostałem wtedy ordynowany na księdza. Pół roku później zwołano Okrągły Stół, a jeszcze kilka miesięcy później upadł Mur Berliński – powiedział podczas konferencji ewangelickich biskupów Kościołów Europy Środkowo-Wschodniej w Wrocławiu Biskup Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »