english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ekumeniczne Spotkanie Młodych

  Ekumeniczne Spotkanie Młodych

  01.03.2014 Czy dopadło mnie duchowe lenistwo? Z takim pytaniem zmierzyć musiała się młodzież zgromadzona w poniedziałek 24 lutego 2014 roku w kaplicy „Mateusik” przy kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza w Łodzi. Już po raz drugi odbywało się tam Ekumeniczne Spotkanie Młodych. czytaj całość »
 • Synod Diecezji Cieszyńskiej

  Synod Diecezji Cieszyńskiej

  01.03.2014 Synod diecezji cieszyńskiej zebrał się na kolejnej sesji w niedzielę 23 lutego br. w sali Budynku Augustany w Bielsku-Białej. Przed rozpoczęciem obrad bp Paweł Anweiler wspomniał zmarłego niedawno bpa Tadeusza Szurmana. czytaj całość »
 • Bądźmy solidarni z Ukrainą

  Bądźmy solidarni z Ukrainą

  01.03.2014 W związku z dramatyczną sytuacją na Ukrainie, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP rozpoczyna zbiórkę środków finansowych na rzecz osób potrzebujących na Ukrainie, których sytuacja pogorszyła się w następstwie ostatnich wydarzeń i bardzo niepewnej sytuacji politycznej i ekonomicznej w kraju. czytaj całość »
 • Spotkania parafialne z Wilfriedem Schulte

  Spotkania parafialne z Wilfriedem Schulte

  26.02.2014 W dniach 13-19 lutego parafie w Wiśle Malince oraz w Dzięgielowie zorganizowały kolejny wspólny projekt, w ramach którego gościliśmy dyrektora Misji „Neues Leben” z Niemiec Wilfrieda Schulte oraz jego żonę, ewangelistkę i wykładowczynię Doris Schulte. czytaj całość »
 • Inteligentna skrzynia

  Inteligentna skrzynia

  25.02.2014 Centrum Misji i Ewangelizacji zabiega o lepszą jakość życia osób w trudnej sytuacji życiowej. Szczególnym adresatem takiej pomocy są dzieci. Dla tych, mieszkających w dzielnicy Bobrek w Bytomiu, pracuje Grupa Pedagogów Ulicy „UNO”. Niezwykłym narzędziem, którym posługują się streetworkerzy jest skrzynia nazwana Szkołą Mobilną. Osoby, które chcą się zaangażować w pracę z dziećmi przy wykorzystaniu Szkoły Mobilnej mogą do 13 marca zapisać się na specjalne szkolenie. czytaj całość »
 • Do PO PROSTU z luteranie.pl

  Do PO PROSTU z luteranie.pl

  22.02.2014 Zapraszamy do codzinnego słuchania programu radiowego "Po prostu" bezpośrednio ze strony luteranie.pl. Wystarczy w czasie radiowej emisji programu (21.00-21.30) nacisnąć duży widget (szary baner w kształcie kółka) z prawej strony ekranu, pojawiąjący się wówczas pod kazaniami i Drogowskzami chrześcijanina. czytaj całość »
 • Apel o modlitwę za Ukrainę

  Apel o modlitwę za Ukrainę

  22.02.2014 W związku z wydarzeniami na Ukrainie Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec wystosował list do parafii. Oto jego treść: czytaj całość »
 • Co niezbędne dla chrześcijan

  Co niezbędne dla chrześcijan

  22.02.2014 Nowy „Zwiastun Ewangelicki” oprócz kontynuacji cykli poświęconych dziedzictwu Reformacji oraz postaci Mojżesza przynosi teksty związane z ważnymi dla chrześcijan cyklicznymi wydarzeniami – w europejskiej i światowej skali. czytaj całość »