english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • W tej Księdze masz wszystko

  W tej Księdze masz wszystko

  22.08.2014 Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza do Szkoły Biblijnej. Udział w zajęciach to nie czas oderwany od życia. Wprost przeciwnie! To czas, który właśnie w codziennym życiu może przynieść wspaniałe owoce. Zgłoszenia – do Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie – przyjmowane są do 5 września. Wystarczy wypełnić krótki formularz. czytaj całość »
 • Jubileusz kościoła Wang w Karpaczu

  Jubileusz kościoła Wang w Karpaczu

  16.08.2014 Dbając o zabytkowy kościół nie możecie zapominać, że głównym Waszym powołaniem jest niesienie Ewangelii - powiedział bp Jerzy Samiec do zgromadzonych na nabożeństwie z okazji 170. rocznicy rekonsekracji ewangelickiego kościoła Wang w Karpaczu. czytaj całość »
 • Zmarł śp. ks. Tadeusz Narzyński

  Zmarł śp. ks. Tadeusz Narzyński

  16.08.2014 W dniu 16 sierpnia 2014 roku w wieku 81 lat zmarł ks. Tadeusz Narzyński, emerytowany proboszcz ewangelickiej parafii w Bydgoszczy. czytaj całość »
 • Święto Wojska Polskiego w EDW

  Święto Wojska Polskiego w EDW

  11.08.2014 W niedzielę, 10 sierpnia br. w kościele ewangelicko-augsburskim Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie odbyło się uroczyste nabożeństwo z sakramentem Wieczerzy Pańskiej z okazji święta Wojska Polskiego, które obchodzić będziemy 15 sierpnia. Organizatorem uroczystości było Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe. czytaj całość »
 • Ciepłe i słoneczne życie

  Ciepłe i słoneczne życie

  09.08.2014 Sierpniowy, podwójny, jak co roku w okresie wakacyjnym, „Zwiastun Ewangelicki” nr 15-16  w rubryce Zbliżenia proponujemy wakacyjną wycieczkę po kraju szlakiem wybudowanych w ostatnich latach ewangelickich kościołów. „Architektura odzwierciedla stosunek człowieka do Boga i jego o Nim wyobrażenie” – pisze Izabela Barabosz. czytaj całość »
 • Cmentarz na Młynarskiej Pomnikiem Historii

  Cmentarz na Młynarskiej Pomnikiem Historii

  07.08.2014 Cmentarz Ewangelicko-Augsburski Parafii Świętej Trójcy w Warszawie został - wraz z czterema innymi stołecznymi nekropoliami - wpisany na listę Pomników Historii. czytaj całość »
 • Dla pogrążonych w żałobie

  Dla pogrążonych w żałobie

  07.08.2014 Grupy przeznaczone są dla osób, które przeżywają żałobę po śmierci osoby bliskiej. Jest to przestrzeń do wspólnego przeżywania i przezwyciężania bólu, cierpienia, smutku i poszukiwania nadziei. czytaj całość »
 • Są światłem. Dają nadzieję

  Są światłem. Dają nadzieję

  30.07.2014 Burkina Faso czyli Kraj Prawych Ludzi. Tak tłumaczy się nazwę tego państwa z używanych tam języków. Burkina Faso jest jednym z najbiedniejszych państw w Afryce i na świecie. Średnia długość życia wynosi tam zaledwie 42–45 lat! czytaj całość »