english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Nasza HISTORIA

  Nasza HISTORIA

  31.10.2014

  Z okazji tegorocznego Święta Reformacji, mając w perspektywie jubileusz je 500 lat, na portalu luter2017.pl uruchomiono nową aplikację "Nasza Historia", której celem jest propagowanie dziedzictwa i historii ewangelicyzmu w Polsce. czytaj całość »

 • Dziś Święto Reformacji

  Dziś Święto Reformacji

  30.10.2014 Jak co roku ewangelicy 31 października obchodzą Święto Reformacji, przypominające o rozpoczętym i trwającym do dziś dziele odnowy Kościoła Powszechnego. czytaj całość »
 • 100. rocznica Bitwy Łódzkiej

  100. rocznica Bitwy Łódzkiej

  29.10.2014

  We wtorek, 28 października w Łodzi odbywały się główne obchody 100. rocznicy Bitwy Łódzkiej. Uroczystości współorganizowane były przez Diecezję Warszawską Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. czytaj całość »

 • O miejscu w Kościele

  O miejscu w Kościele

  29.10.2014

  Ponad 140 kobiet z róznych parafii diecezji katowickiej wzięło udział w szóstym, dorocznym śniadaniu dla kobiet diecezji katowickiej, jakie odbyło się w sobotę, 4 października w sali parafialnej w Świętochłowicach.  czytaj całość »

 • Ks. W. Pytel wybrany biskupem wrocławskim

  Ks. W. Pytel wybrany biskupem wrocławskim

  27.10.2014 Synod Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce w trakcie jesiennej sesji w Międzyzdrojach dokonał wyboru ks. Waldemara Pytla ze Świdnicy na urząd biskupa diecezjalnego.  czytaj całość »
 • Potrzebna Reformacja serc

  Potrzebna Reformacja serc

  27.10.2014

  Nie wywyższajmy się i nie zadzierajmy nosa – pisze ks. Wojciech Płoszek, ale raczej zajrzyjmy w głąb swoich serc, gdy z okazji kolejnej Pamiątki Reformacji odwołujemy się do naszej chlubnej przeszłości i mocnej tożsamości wyznaniowej.  czytaj całość »

 • Promocja książki o Kościele i urzędzie

  Promocja książki o Kościele i urzędzie

  24.10.2014

  Komitet Krajowy Światowej Federacji Luterańskiej, Wydawnictwo Augustana oraz Katedra Teologii Systematycznej Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w środę, 22 października br. zorganizowały promocję książki, zatytułowanej "Kościół i urząd kościelny w dokumentach i opracowaniach Światowej Federacji Luterańskiej".  czytaj całość »

 • Ks. Roman Pracki doktorem teologii

  Ks. Roman Pracki doktorem teologii

  23.10.2014

  Ks. Roman Pracki z parafii w Krakowie obronił  - jako drugi duchowny Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w tym roku - doktorat z teologii na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. czytaj całość »