english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Promocja książki o rodzinie Burschów

  Promocja książki o rodzinie Burschów

  12.04.2016

  Wydawnictwo Augustana zaprasza 15 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00 do Domu Spotkań z Historią w Warszawie ul. Karowa 20 na promocje książki Rodzina Burschów, Opowieści o polskich ewangelikach. czytaj całość »

 • Pierwszy taki zjazd

  Pierwszy taki zjazd

  11.04.2016 W dniach 1-3 kwietnia 2016 roku w Poznaniu odbył się I Ewangelicki Zjazd Studentów i Młodzieży Pracującej. W spotkaniu towarzyszył nam ogólnopolski duszpasterz młodzieży ks. Marcin Konieczny oraz diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Karol Niedoba. Gościliśmy około czterdziestu uczestników z całej Polski, między innymi z Warszawy, Bydgoszczy czy Wrocławia.    czytaj całość »
 • O Duszpasterstwie niesłyszących

  O Duszpasterstwie niesłyszących

  10.04.2016

  Pierwsze nabożeństwo dla osób głuchoniemych miało miejsce w kościele w Cieszynie 26.06.1978 roku. Zorganizował je ewangelicki ksiądz z dawnego NRD, pastor głuchoniemych Dietrich Wegmann.  czytaj całość »

 • Dwie książki o historii

  Dwie książki o historii

  10.04.2016

  Wydawnictwo Augustana, wpisując się w obchody 500 lat Reformacji, wydało dwie książki dotyczące historii Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w naszym kraju. czytaj całość »

 • Zakończyła się wiosenna sesja Synodu

  Zakończyła się wiosenna sesja Synodu

  03.04.2016 Zakończyła się 9. sesja XIII Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »
 • Wydawnictwo WARTO na targach w Warszawie

  Wydawnictwo WARTO na targach w Warszawie

  06.04.2016 Wydawnictwo WARTO, działające przy Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP prezentuje się na XXII Targach Wydawców Katolickich w Warszawie. czytaj całość »
 • Z królestwa ciemności ku światłości

  Z królestwa ciemności ku światłości

  10.04.2016 Już po raz czwarty w gościnnej parafii w Jaworze odbyły się rekolekcje pasyjne dla dzieci i młodzieży.  czytaj całość »
 • Pasyjne spotkanie rekolekcyjne

  Pasyjne spotkanie rekolekcyjne

  10.04.2016

  Pasyjne spotkanie rekolekcyjne stało się już w Diecezji Warszawskiej tradycją. Każdego roku w Wielką Środę i Wielki Czwartek w łódzkiej kaplicy parafialnej spotykają się dzieci i młodzież na rekolekcjach organizowanych przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży. czytaj całość »