english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Rozmowa o polskim protestantyzmie

  Rozmowa o polskim protestantyzmie

  07.02.2017 Na stronie luter2017.pl ukazał się wywiad z prof. Zbigniewem Paskiem na temat polskiego protestantyzmu. czytaj całość »
 • Wisła zdominowała olimpiadę

  Wisła zdominowała olimpiadę

  30.01.2017 Za nami XIV Zimowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej organizowana przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Wiśle Jaworniku.  czytaj całość »
 • Śladami Marcina Lutra

  Śladami Marcina Lutra

  30.01.2017 500 lat Reformacji oraz historia ks. Marcina Lutra są tematem przewodnim turystyki wyjazdowej do Niemiec w roku 2017. Dlatego Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) w roku jubileuszu zaprosiła Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP do wspólnej prezentacji.  czytaj całość »
 • Porozumienie o współpracy

  Porozumienie o współpracy

  27.01.2017

  27 stycznia 2017 r. w Centrum Luterańskim w Warszawie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Naczelnym Dyrektorem Archiwów Państwowych a Kościołem Ewangelicko - Augsburskim w Polsce.   czytaj całość »

 • Niezwykli ludzie, niezwykły obóz

  Niezwykli ludzie, niezwykły obóz

  28.01.2017 Jak przebiegał Chrześcijański Obóz Towarzyski 2017 w Wiśle Czarnem, czyli nasz sposób na zimowe ferie można przekonać się czytając relacje jego uczestników. Zapraszamy do lektury! czytaj całość »
 • Zapalmy światło pamięci!

  Zapalmy światło pamięci!

  27.01.2017

  Co roku, 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau, obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ma on przypominać wszystkim o tragedii, jaka miała miejsce w okresie II wojny światowej i dotknęła miliony Żydów na całym świecie.  czytaj całość »

 • Instytut Pastoralny w Pszczynie

  Instytut Pastoralny w Pszczynie

  26.01.2017

  W dniach od 21 do 28 stycznia 2017 odbyła się kolejna sesja Instytutu Pastoralnego. Kursanci spotkali się w Ośrodku Błękitnego Krzyża w Pszczynie, a także odwiedzili kopalnię Guido w Zabrzu. czytaj całość »

 • Ordynacja w Białej

  Ordynacja w Białej

  21.01.2017

  W ewangelickim kościele Marcina Lutra w Białej odbyła się podwójna ordynacja na duchownych. W Kościele powszechnym do służby diakona została ordynowana Dorota Fenger, a Zbigniew Obracaj, Grzegorz Olek i Piotr Sztwiertnia zostali powołani na księży. czytaj całość »