english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Dwudziesty raz w Jaworniku

  Dwudziesty raz w Jaworniku

  24.01.2016

  W dniach od 22 grudnia 2015 r. do 2 stycznia 2016 r. w parafii w Wiśle Jaworniku już po raz 20. odbywały się wczasy świąteczno - noworoczne dla osób samotnych i czujących się samotnymi.  czytaj całość »

 • Będzie gorąco!

  Będzie gorąco!

  23.01.2016 W ferie zimowe na pewno nie trzeba chodzić do szkoły, ale to nie znaczy, że nie można się rozwijać. Tajniki druku 3D, elektronika i programowanie mikrokontrolerów, warsztaty z realizacji dźwięku to coś, co można poznać z pierwszej ręki na zimowisku w Wiśle Czarnem. To tu, po sukcesie ubiegłorocznej imprezy, organizowany jest 2. Chrześcijański Obóz Technologiczny. Organizator – Centrum Misji i Ewangelizacji czeka na chętnych. Można wziąć udział w całym obozie lub dojeżdżać na zajęcia. Naprawdę warto! Poprowadzą je pasjonaci - eksperci.   czytaj całość »
 • Wyzwania w Roku Kościoła

  Wyzwania w Roku Kościoła

  16.01.2016

  Pierwsze dni nowego roku skłaniają do refleksji i planów. Jak duchowo zagospodarować nadchodzący rok? – zastanawia się w „Zwiastunie Ewangelickim” nr 1/2016 ks. Jan Badura. czytaj całość »

 • Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  15.01.2016 Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie w roku 2016 odbędzie się w dniach od 2 do 10 lipca, a ewangelistą dla młodzieży i dorosłych będzie Dick Dowsett. czytaj całość »
 • Noworoczne spotkanie u Prezydenta RP

  Noworoczne spotkanie u Prezydenta RP

  14.01.2016

  14 stycznia 2016 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się ekumeniczne spotkanie noworoczne z prezydentem RP Andrzejem Dudą, podczas którego Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce reprezentowali m.in. zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Diecezji Katowickiej bp Marian Niemiec, wiceprezes Konsystorza Adam Pastucha oraz Ewangelicki Biskup Wojskowy bp Mirosław Wola. czytaj całość »

 • Bóg czyta listy

  Bóg czyta listy

  11.01.2016 Czasopismo o relacjach i duchowości „Warto” na przełomie starego i nowego roku stało się wirtualną skrzynką pocztową. Na stronie warto.cme.org.pl znajdziecie wiele pytań, próśb i refleksji skierowanych do Boga.   czytaj całość »
 • Piłkarskie Mikołajki 2015

  Piłkarskie Mikołajki 2015

  08.01.2016

  Dzieci i Młodzież Diecezji Mazurskiej 28 grudnia 2015 r. miały okazję uczestniczyć w kolejnej już edycji diecezjalnego turnieju piłki nożnej. czytaj całość »

 • Ks. Adrian Korczago biskupem Diecezji Cieszyńskiej

  Ks. Adrian Korczago biskupem Diecezji Cieszyńskiej

  06.01.2016

  Biskup Adrian Korczago został nowym zwierzchnikiem Diecezji Cieszyńskiej Kościoła luterańskiego w Polsce. Po raz pierwszy w historii uroczystość konsekracji odbyła się w Kościele Jezusowym w Cieszynie, będącym jednym z sześciu kościołów łaski, jakie powstały w pierwszej ćwierci XVIII wieku na Śląsku, dziś największym murowanym kościele ewangelickim w Polsce, zwanym ze względu na swoje znaczenie "matką kościołów".

  czytaj całość »