english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Spotkanie Rad Parafialnych w Warszawie

  Spotkanie Rad Parafialnych w Warszawie

  16.06.2016

  W sobotę, 11 czerwca 2016 roku odbyło się w warszawskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego spotkanie rad parafialnych Diecezji Warszawskiej. czytaj całość »

 • Konfirmacja: co ona oznacza

  Konfirmacja: co ona oznacza

  13.06.2016

  O tym, co Biblia mówi na temat spożywania alkoholu, pisze w artykule Pić albo nie pić Iwona HoleksaWystępujące w Nowym Testamencie greckie słowo „oinos” miało w starożytności wiele znaczeń (…) wino błogosławione przez Boga i stosowane jako codzienny napój Żydów (w związku z problemami z wodą), wcale nie musiało być napojem alkoholowym. (…) Czy wino, które Jezus uczynił w trakcie cudu w Kanie i którego użył ustanawiając Wieczerzę Pańską było napojem alkoholowym? czytaj całość »

 • Zelów zaprasza!

  Zelów zaprasza!

  10.06.2016 Chcemy byś doświadczył tu Bożej miłości, pocieszenia i budujących relacji z innymi ludźmi - z takimi życzeniami do wszystkich gości Tygodnia Ewangelizacyjnego w Zelowie zwracają się w tym roku jego organizatorzy. czytaj całość »
 • Audycja o rodzinie Burschów

  Audycja o rodzinie Burschów

  08.06.2016

  Zapraszamy w sobotę, 11 czerwca 2016 r. o godz. 16.00 do wysłuchania w programie II Polskiego Radia audycji o rodzinie Burschów. czytaj całość »

 • 200 lat Towarzystwa Biblijnego

  200 lat Towarzystwa Biblijnego

  08.06.2016

  5 czerwca br. w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie odbyło się ekumeniczne nabożeństwo Słowa Bożego z okazji 200-lecia Towarzystwa Biblijnego (TB) w Polsce. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele Kościołów członkowskich TB, a także Kościoły wspierające działalność organizacji. czytaj całość »

 • Róża odblask

  Róża odblask

  08.06.2016
  Serdecznie zapraszamy do księgarni "Warto" po podręczne odblaski - róże Lutra, które dostępne są w różnych kolorach.
  Różę-odblask można kupić w księgarni w Cieszynie (ul. Wyższa Brama 29) oraz on-line.Serdecznie zapraszamy do księgarni "Warto" po podręczne odblaski - róże Lutra, które dostępne są w różnych kolorach.
   
  Róża Lutra jest znakiem reformacji protestanckiej, stosowanym w większości kościołów ewangelickich obrządku augsburskiego, w tym w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce. 
   
  Różę-odblask można kupić w księgarni w Cieszynie (ul. Wyższa Brama 29) oraz on-line.
  czytaj całość »
 • Życie to oddech

  Życie to oddech

  06.06.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji zachęca do udziału w akcji na rzecz chrześcijańskiego szpitala w Asuanie, w Egipcie. Od 8 miesięcy  w tym szpitalu pracuje Anna Pinkas z CME. czytaj całość »
 • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej

  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej

  26.06.2016 W Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołowie odbyła się w dniach 26-29 maja Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej. czytaj całość »