english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Synod diecezjalny w Sycowie

  Synod diecezjalny w Sycowie

  10.04.2016

  Parafia ewangelicko-augsburska w Sycowie po raz pierwszy gościła sesję synodu diecezjalnego.  czytaj całość »

 • Abyśmy wstali i zaczęli żyć

  Abyśmy wstali i zaczęli żyć

  09.04.2016

  Wielkanoc za nami, ale wielkanocne zwiastowanie nie przemija: pojednani w Jezusie  Chrystusie, który wskazuje nam nowe życie i nadzieję, możemy prowadzić lepsze życie – pisze, rozważając Słowo Boże ks. Edwin Pech w nowym Zwiastunie Ewangelickim 7/2016. czytaj całość »

 • Rozmawiamy, a czasem gawędzimy

  Rozmawiamy, a czasem gawędzimy

  05.04.2016 Po listach pisanych w zeszłym roku, najnowszy numer e-czasopisma o relacjach i duchowości „Warto” otwiera rok rozmów.   czytaj całość »
 • Synod odrzucił wniosek o ordynację kobiet

  Synod odrzucił wniosek o ordynację kobiet

  02.04.2016

  Synod Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce opowiedział się przeciw zmianie prawa, która umożliwiałaby wprowadzenie ordynacji kobiet na księży. czytaj całość »

 • Drugi dzień obrad Synodu

  Drugi dzień obrad Synodu

  02.04.2016 Trwa 9. sesja XIII Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »
 • Rozpoczęła się wiosenna sesja Synodu Kościoła

  Rozpoczęła się wiosenna sesja Synodu Kościoła

  01.04.2016

  W dniach 1-3 kwietnia 2016 roku odbywa się w Warszawie 9. sesja XIII Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

  czytaj całość »
 • Raport z działań Centrum Misji i Ewangelizacji

  Raport z działań Centrum Misji i Ewangelizacji

  01.04.2016
  Rok 2015 był Rokiem Kultury Ewangelickiej, a biblijne hasło, które mu towarzyszyło, pochodziło z Listu do Rzymian (15,7): „Dlatego przyjmujcie się wzajemnie, jak i Chrystus przyjął was ku chwale Boga”. W swoich działaniach Centrum Misji i Ewangelizacji  akcentowało przede wszystkim, że nie należy dążyć do jakichkolwiek podziałów, ale wzajemnie się szanować, akceptować, przyjmować do wiadomości, że drugi człowiek może mieć inny punkt widzenia i starać się o zachowanie pokoju oraz budowanie dobrych relacji. 
  Warto nam przekazać 1%, bo od 19 lat pracujemy z misją!Rok 2015 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce upłynął pod hasłem Roku Kultury Ewangelickiej, a biblijne hasło, które mu towarzyszyło, pochodziło z Listu do Rzymian (15,7): „Dlatego przyjmujcie się wzajemnie, jak i Chrystus przyjął was ku chwale Boga”.
  W naszych działaniach akcentowaliśmy przede wszystkim, że nie należy dążyć do jakichkolwiek podziałów, ale wzajemnie się szanować, akceptować, przyjmować do wiadomości, że drugi człowiek może mieć inny punkt widzenia i starać się
  o zachowanie pokoju oraz budowanie dobrych relacji. Po drugie, że jako chrześcijanie mamy naśladować w swoim codziennym życiu Jezusa Chrystusa, dbać o dobro drugiego człowieka, nie koncentrować się na jego deficytach,atakżetroszczyćsię o własne postępowanie i brać za nie odpowiedzialność, bo tylko wówczas możemy doświadczać jednomyślności i jedności w Chrystusie.
   
  DZIĘKUJEMY ZA WSPÓŁPRACĘ I ZAPRASZAMY DO NIEJ.
   
   
  Przekazując 1% na Centrum Misji i Ewangelizacji, pomagają nam Państwo odmieniać różne strony życia. Działamy w tych środowiskach, w których trzeba zadbać o podstawowe potrzeby. Rozwijamy też te inicjatywy, które w naszym przekonaniu wychodzą naprzeciw ważnym potrzebom duchowym i społecznym.
  Centrum Misji i Ewangelizacji - KRS 0000225011
   
  1% przeznaczamy na: fundusze pomocowe dla dzieci, rodzin oraz chrześcijan na świecie; dzieci, które muszą pokonywać trudności; kulturę; poradnictwo i ewangelizację oraz organizowanie pracy wolontariuszy. 
   
  Warto nam przekazać 1%, bo od 19 lat pracujemy z misją!
  Centrum Misji i Ewangelizacji - KRS 0000225011
   
  Centrum Misji i Ewangelizacji - KRS 0000225011
   
  czytaj całość »
 • Tłumy młodych na Bezsennej Nocy

  Tłumy młodych na Bezsennej Nocy

  28.03.2016

  W tym roku w Wielką Sobotę około 800 młodych osób spotkało się o 22:00 w kościele ewangelicko-augsburskim w Wiśle, żeby wybrać się na zagraniczną wycieczkę po starożytnym Egipcie.   czytaj całość »