english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Radość wieczna

  Radość wieczna

  06.05.2017 Tekst odczytywany podczas liturgii w 3. niedzielę po Wielkanocy należy do wypowiedzi pożegnalnych Jezusa i napawa wielką nadzieją. Pan mówi: „I wy więc teraz odczuwacie smutek; i ponownie ujrzę was i będzie uradowane serce wasze, i radości waszej nikt wam nie odbierze.” czytaj całość »
 • Dzień Otwarty Szkoły Biblijnej

  Dzień Otwarty Szkoły Biblijnej

  04.05.2017 Szkoła Biblijna w Dzięgielowie zaprasza na Dzień Otwarty – 6 maja, w sobotę, w godz. 8.00–18.00. czytaj całość »
 • Wyniki konkursu filmowego

  Wyniki konkursu filmowego

  01.05.2017

  Zostały ogłoszone wyniki konkursu filmowego „Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji”, który zachęcał do tworzenia filmów w oparciu o historie znanych lub dotąd szerzej nieznanych ewangelików. czytaj całość »

 • Luterański katechizm dla dorosłych

  Luterański katechizm dla dorosłych

  02.05.2017 „Luterański katechizm dla dorosłych”, pod redakcją Bożeny Giemzy i Marcina Hintza, to książka napisana przez ewangelickich teologów i duchownych, dotycząca m.in. podstawowych zasad wiary, duchowości ewangelickiej, życia liturgicznego, problemów etycznych i działań społecznych Kościoła – przedstawionych w kontekście Reformacji i istoty luteranizmu. czytaj całość »
 • Wsłuchajmy się w głos Dobrego Pasterza!

  Wsłuchajmy się w głos Dobrego Pasterza!

  28.04.2017

  Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają.  Jak Ojciec mnie zna i Ja znam Ojca, i życie swoje kładę za owce.  Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną.  I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej. J 10,14-16.27-28 czytaj całość »

 • Wiosenna konferencja dla kobiet

  Wiosenna konferencja dla kobiet

  27.04.2017 Organizowana przez Centrum Misji i Ewangelizacji – Wiosenna konferecja dla kobiet – została zatytułowana "Bądź spokojna", a jej idea wiąże się z fragmentem Listu do Filipian (4,7): A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie.
  Konferencja odbędzie się w Dzięgielowie, a nie, jak dątąd w Wiśle.
  czytaj całość »
 • Ponad 56 tysięcy ludzi

  Ponad 56 tysięcy ludzi

  25.04.2017 Powstał Raport z działań Centrum Misji i Ewangelizacji w 2016 roku. Tematem przewodnim tego czasu było hasło biblijne z Księgi Izajasza 66,13: Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał (wg Biblii warszawskiej). czytaj całość »
 • Rodzinne spotkanie

  Rodzinne spotkanie

  24.04.2017

  Czym będą Ewangelickie Dni Kościoła? To będzie szczególny rodzinny czas. Nasze rodzinne ewangelickie spotkanie.To cztery dni spędzone w gronie ewangelików z całej Polski. To wspólne świętowanie jubileuszu 500 lat Reformacji. czytaj całość »