english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Szlakiem protestantyzmu w Polsce

  Szlakiem protestantyzmu w Polsce

  17.11.2015

  W związku z obchodzonym w roku 2017 jubileuszem pięćsetlecia Reformacji Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego z inicjatywy Oddziału Międzyuczelnianego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie ustanowiło odznakę „Szlakiem protestantyzmu w Polsce”.  czytaj całość »

 • Pomagamy zrozumieć Biblię

  Pomagamy zrozumieć Biblię

  09.11.2015 Centrum Misji i Ewangelizacji serdecznie zaprasza do bezpłatnego korzystania z zasobów strony egzegeza.pl. Egzegeza z języka starogreckiego oznacza wyjaśnianie, tłumaczenie, interpretowanie – na portalu egzegeza.pl zamieszczane są omówienia biblijnych fragmentów, które stanowią podstawę niedzielnych kazań w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce. czytaj całość »
 • Wybrano biskupa Diecezji Cieszyńskiej

  Wybrano biskupa Diecezji Cieszyńskiej

  21.11.2015

  Synod diecezjalny obradujący w Bielsku-Białej wybrał ks. dr Adriana Korczago na zwierzchnika Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. W pierwszej turze wyborów za kandydatem zagłosowało 60 synodałów z 111 obecnych. czytaj całość »

 • W adwencie otwierajmy serca

  W adwencie otwierajmy serca

  26.11.2015

  Jak zwykle na początku nowego roku kościelnego „Zwiastun Ewangelicki” (nr 22/2015) wypełnia adwentowa tematyka.  czytaj całość »

 • Konkurs - najlepsza monografia o Reformacji

  Konkurs - najlepsza monografia o Reformacji

  31.10.2015 Dla uczczenia przypadającej w 2017 roku 500. rocznicy Reformacji Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, ks. Jerzy Samiec ogłosił 31 października 2015 r. konkurs na najlepsze monografie naukowe na temat Reformacji protestanckiej i jej spuścizny. czytaj całość »
 • Głodni miłosierdzia

  Głodni miłosierdzia

  27.11.2015

  Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wraz z Caritas Polska Kościoła Rzymskokatolickiego, Prawosławnym Dziełem Miłosierdzia ELEOS i Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce po raz szesnasty organizują wspólną, ekumeniczną akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. czytaj całość »

 • Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe ma 20 lat

  Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe ma 20 lat

  04.11.2015

  W poniedziałek, 2 listopada br., Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe świętowało 20. rocznicę swojego odtworzenie w Wojsku Polskim. Jubileusz ten był połączony z Konferencją Naczelnych Kapelanów krajów UE i NATO. czytaj całość »

 • Synod diecezjalny w Poznaniu

  Synod diecezjalny w Poznaniu

  05.11.2015

  W Święto Reformacji, 31 października 2015 roku, w Poznaniu odbyła się jesienna sesja Synodu Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła. czytaj całość »