english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ukazała się książka o znaczeniu konfirmacji

  Ukazała się książka o znaczeniu konfirmacji

  18.03.2019

  Ukazała się książka Konfirmacja – jej rola i miejsce we współczesnym Kościele, która wyjaśnia istotę konfirmacji i Wieczerzy Pańskiej. czytaj całość »

 • Warsztaty Umiejętności Duszpasterskich

  Warsztaty Umiejętności Duszpasterskich

  15.03.2019

  Warsztaty powstały z myślą o tych, których służba lub praca wiąże się z częstym kontaktem z innymi osobami. czytaj całość »

 • Ewangelicy w Niepodległej

  Ewangelicy w Niepodległej

  18.03.2019

  18 marca, w Sali Zborowej Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie odbyła się prezentacja książki „Ewangelicy w Niepodległej”. Książka została wydana w serii „Biblioteka Jednoty” z okazji setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej i odzyskania przez Polskę niepodległości.  czytaj całość »

 • Jezus rozumie nasze cierpienie

  Jezus rozumie nasze cierpienie

  09.03.2019 Rozpoczynający się czas pasyjny określa tematykę nowego „Zwiastuna Ewangelickiego nr 5/2019”.  czytaj całość »
 • Uciekają, by żyć. Pomóżmy im!

  Uciekają, by żyć. Pomóżmy im!

  11.03.2019 Burkina Faso w Afryce jest bliskie ewangelikom w Polsce od wielu lat, odkąd organizujemy pomoc charytatywną dla jednej z tamtejszych wiosek... czytaj całość »
 • Wakacje w Sorkwitach?

  Wakacje w Sorkwitach?

  08.03.2019 Serdecznie zapraszamy na rodzinne wczasy na Mazurach. Oprócz wypoczynku i zwiedzania chcemy wspólnie z bp. Jerzym Samcem mieć czas na dyskusję oraz pogłębianie duchowego rozwoju. czytaj całość »
 • Ukazał się nowy numer GRE

  Ukazał się nowy numer GRE

  08.03.2019 Z końcem lutego ukazał się nowy numer Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego za rok 2018 – jest to XII tom ewangelickiego czasopisma naukowego wydawanego przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Gdańsku z siedzibą w Sopocie. czytaj całość »
 • Skarbonka Diakonijna 2019

  Skarbonka Diakonijna 2019

  06.03.2019

  Z czego możesz zrezygnować, żeby wesprzeć ludzi potrzebujących? „Z telewizji”. „Z lizaków”. „Ze słodyczy” – tak odpowiadały dzieci podczas konferencji prasowej promującej tegoroczną edycję ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka diakonijna. W akcji tej Diakonia, Caritas i Eleos zachęcają zarówno dorosłych, jak i dzieci do rezygnacji w czasie pasyjnym z pewnych przyjemności i przekazywania zaoszczędzonych środków na rzecz pomocy osobom w potrzebie. czytaj całość »