english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Nowy Kalendarz adwentowy

  Nowy Kalendarz adwentowy

  22.11.2013 Kalendarz adwentowy co roku proponuje dzieciom i ich rodzicom, jak w ciekawy sposób mogą spędzić czas adwentu. Jak przygotować się rodzinnie do świąt, nie w zgiełku zakupów i męczącej bieganinie – podpowiada autorka Sylwia Adamus. czytaj całość »
 • Duszpastersko o inności

  Duszpastersko o inności

  23.11.2013 Już po raz trzeci, w ramach Dnia Duszpasterstwa, odbyła się konferencja poświęcona duszpasterskim wyzwaniom współczesności. Tegoroczne spotkanie koncentrowało się na reflektowaniu istniejących barier w rozmowach duszpasterskich z "innymi". czytaj całość »
 • List do Dzieciątka

  List do Dzieciątka

  21.11.2013 Streetworkerzy Centrum Misji i Ewangelizacji, którzy działają na ulicach Bobrka – dzielnicy Bytomia chcą obdarować świątecznymi upominkami swoich podopiecznych. To 16 dzieci, które w tym roku uczestniczyły w zajęciach grup prowadzonych przez pedagogów ulicy. czytaj całość »
 • Sejmik Śląski uhonorował ks. Franciszka Michejdę

  Sejmik Śląski uhonorował ks. Franciszka Michejdę

  19.11.2013 Pamięć ks. Franciszka Michejdy uczcił podczas poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa Śląskiego.  W uroczystościach brał udział między innymi zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec, bp senior Jan Szarek, bp Tadeusz Szurman, bp Paweł Anweiler i inni zaproszeni goście. czytaj całość »
 • Ordynacja w Sopocie

  Ordynacja w Sopocie

  19.11.2013 W niedzielę, 17 listopada 2013 r. w ewangelickim kościele Zbawiciela w Sopocie odbyło się uroczyste nabożeństwo połączone z ordynacją na duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego dwóch magistrów teologii ewangelickiej. czytaj całość »
 • Apel o pomoc dla Filipińczyków

  Apel o pomoc dla Filipińczyków

  15.11.2013 W odpowiedzi na tragiczne wydarzenia, które stały się udziałem tysięcy mieszkańców Filipin oraz w poczuciu solidarności z wszystkimi, kórych dotknęła klęska żywiołowa i uderzenie tajfunu, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP rozpoczyna zbiórkę ofiar na rzecz osób poszkodownych. czytaj całość »
 • Nabożeństwo ekumeniczne na Szczycie Klimatycznym

  Nabożeństwo ekumeniczne na Szczycie Klimatycznym

  15.11.2013 10 listopada w kościele Świętej Trójcy odbyło się nabożeństwo ekumeniczne na rozpoczęcie Szczytu Klimatycznego. Nabożeństwo zgromadziło warszawskich parafian oraz gości ekumenicznych oraz kilku przedstawicieli religii niechrześcijańskich. czytaj całość »
 • Dzień Holenderski w Warszawie

  10.11.2013   W Centrum Luterańskim w Warszawie 26 października br. odbył się Dzień Holenderski. Spotkanie było okazją do uczczenia 20-lecia Komisji ds. kontaktów polsko-holenderskich Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Ewangelicko-Reformowanego w Polsce z Kościołem Protestanckim w Holandii. czytaj całość »