english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Konkurs dla uczestników OZME 2013

  Konkurs dla uczestników OZME 2013

  23.10.2013 Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) ogłasza konkurs dla uczestników Ogólnopolskiego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej, który odbył się w Bielsku-Białej (27-29 września). Do końca listopada, na adres: ddm@cme.org.pl, przyjmowane są krótkie filmy (do 90 sekund), które odpowiadają na pytanie: Co i dlaczego poruszyło Cię na OZME? Twórcy najciekawszych prac otrzymają nagrody! czytaj całość »
 • Współczesny katechizm dla dorosłych
 • Sprawozdanie Biskupa Kościoła, Warcino 2013

  Sprawozdanie Biskupa Kościoła, Warcino 2013

  19.10.2013 Podczas obrad Synodu Kościoła biskup Jerzy Samiec przedstawił sprawozdanie z działalności Kościoła za mijający rok. Poinformował synodałów o sprawach personalnych, mówiąc o 8 praktykantach skierowanych po studiach teologicznych do różnych placówek kościelnych. czytaj całość »
 • O rozumieniu istoty Kościoła

  O rozumieniu istoty Kościoła

  18.10.2013 Mówimy wciąż o „Kościele w drodze”, ale czas dostrzec, że wcale nam z tym nie po drodze. Nasza droga jest zewnętrzna – w kierunku świata. Najważniejsza droga, to jednak droga do wewnątrz – trzeba zejść na samo dno otchłani, tam, gdzie znalazł się Jonasz połknięty przez rybę – mówił ks. prof. Marek Uglorz podczas nabożeństwa otwierającego jesienną sesję Synodu Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP. czytaj całość »
 • Przed obradami Synodu

  18.10.2013 W dniach od 18 do 20 października br, w Warcinie na Pomorzu odbędzie się posiedzenie Synodu Kościoła - najwyższej władzy Kościoła Ewangelickiego w Polsce. czytaj całość »
 • Reformacyjny numer Zwiastuna Ewangelickiego

  Reformacyjny numer Zwiastuna Ewangelickiego

  17.10.2013 Od października  br. „Zwiastun Ewangelicki” jest dostępny nie tylko na papierze, ale też w wydaniu cyfrowym w formacie pdf. Można go zatem czytać także na ekranie monitora lub tableta – szczegóły, jak to zrobić – www.zwiastun.pl zakładka e-prenumerata oraz ZE 2014. czytaj całość »
 • Księga nadal aktualna

  Księga nadal aktualna

  14.10.2013 Śląski oddział Polskiej Rady Ekumenicznej zorganizował w dniach 7-13 października kolejny Tydzień Biblii.  czytaj całość »
 • Inauguracja roku akademickiego w ChAT

  Inauguracja roku akademickiego w ChAT

  16.10.2013 Uroczystość inauguracji roku akademickiego w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie zgromadziła kilkudziesięciu rektorów i prorektorów wszystkich uczelni publicznych stolicy, zwierzchników Kościołów, parlamentarzystów oraz gości zagranicznych. czytaj całość »