english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ogólnopolska Konferencja Duchownych

  Ogólnopolska Konferencja Duchownych

  27.06.2016

  Coroczna Ogólnopolska Konferencja Duchownych Kościoła Ewangelickiego odbędzie się w dniach 27 - 29 czerwca 2016 roku w ośrodku parafialnym w Wiśle Jaworniku. Tematyka tegorocznej konferencji: „Tożsamość luterańska w kontekście 500 lat Reformacji". czytaj całość »

 • Sport, wolność, wdzięczność

  Sport, wolność, wdzięczność

  27.06.2016 Gdy jest cieplej i nadchodzą wakacje, częściej i chętniej ruszamy się sprzed biurek. czytaj całość »
 • Sport, sztuka użytkowa, teatr i gospel

  Sport, sztuka użytkowa, teatr i gospel

  15.06.2016

  Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie jest propozycją dla całych rodzin i ludzi w każdym wieku. Dlatego w jego bogatym programie można także znaleźć podpowiedzi, jak ciekawie spędzić czas pomiędzy spotkaniami ewangelizacyjnymi, wykładami biblijnymi, wieczornymi koncertami i seminariami. czytaj całość »

 • Przytul się do Ojca w... Mrągowie

  Przytul się do Ojca w... Mrągowie

  23.06.2016 Jeśli w czasie wakacji będziesz na Mazurach, zajrzyj do Mrągowa na Tydzień Ewangelizacyjny! Mrągowo zachwyca położeniem (jeziora, lasy, łąki, wąwozy), a to z pewnością przybliża człowieka do Boga. Przeżycia wyniesione z Tygodnia Ewangelizacyjnego mogą pomóc doświadczyć Bożej miłości, pocieszenia i odkrywania, że relacje z innymi ludźmi mogą być budujące i twórcze. czytaj całość »
 • Otwarcie Centrum Ewangelickiego we Wrocławiu

  Otwarcie Centrum Ewangelickiego we Wrocławiu

  19.06.2016

  We Wrocławiu zostało uroczyście otwarte i poświęcone Słowem Bożym nowe parafialne Centrum Ewangelickie, mieszczące się w zespole zabytkowych kamienic tuż obok kościoła Opatrzności Bożej. W otwarciu wziął udział m.in. zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. czytaj całość »

 • W Malince powstanie Centrum Parafialne

  W Malince powstanie Centrum Parafialne

  05.06.2016

  W czasie obchodów rocznicy 60 lat kościoła parafialnego - dawnego Domu Modlitwy w Wiśle Malince, biskup Jerzy Samiec Słowem Bożym i modlitwą poświęcił plac pod budowę nowego Centrum Parafialnego. czytaj całość »

 • Biskup Jerzy Samiec na Twitterze

  Biskup Jerzy Samiec na Twitterze

  21.06.2016

  Biskup Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, otworzył w serwisie społecznościowym Twitter (TT) swój oficjalny profil (@BpJerzySamiec), na którym publikowane są informacje o działaniach Biskupa Kościoła, ale i osobiste przemyślenia nt. aktualnych wydarzeń oraz tzw. retweetty (ponowne udostępnienia - RT) z profili innych użytkowników TT .  czytaj całość »

 • CME poszukuje pracowników

  CME poszukuje pracowników

  24.06.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Dzięgielowie poszukuje osób do pracy na stanowiskach: kierownik sekretariatu (na zastępstwo) i pracownik ds. zabezpieczenia technicznego. czytaj całość »