english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Synod zakończył obrady

  Synod zakończył obrady

  28.10.2012 Nabożeństwem spowiednio-komunijnym w bielskim kościele Zbawiciela rozpoczął się ostatni dzień obrad drugiej sesji XIII Synodu Kościoła. Kazanie wygłosił ks. prof. Marek Jerzy Uglorz. czytaj całość »
 • Dzień 1 listopada ...

  Dzień 1 listopada ...

  01.11.2013 Dnia 1 listopada Kościół Ewangelicko-Augsburski obchodzi Pamiątkę Umarłych i Świętych Pańskich. Dzień ten poświęcony jest wspominaniu zmarłych i dziękowaniu Bogu za ich życie oraz duchowym podążaniem w refleksji nad przemijaniem, śmiercią oraz zmartwychwstaniem. czytaj całość »
 • Śląskie Szmaragdy 2012 rozdane

  Śląskie Szmaragdy 2012 rozdane

  31.10.2012 Po raz dziewiąty Rada Diecezjalna Diecezji Katowickiej przyznała Nagrodę „Śląski Szmaragd”. Laureatami nagrody zostali redaktor Tadeusz Kijonka i prof. dr hab. Daniel Kadłubiec. Uroczystość wręczenia „Śląskiego Szmaragdu 2012” odbyła się w czasie nabożeństwa reformacyjnego w kościele ewangelickim Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach. czytaj całość »
 • Zostań wolontariuszem

  Zostań wolontariuszem

  22.10.2012 Zostań wolontariuszem ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę"! czytaj całość »
 • Protestanckie dziedzictwo Trójmiasta

  Protestanckie dziedzictwo Trójmiasta

  23.10.2012 W dniach 21-22 października odbyła się w Sopocie i Gdańsku międzynarodowa konferencja naukowa pod hasłem: „Dziedzictwo protestantyzmu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz w perspektywie europejskiej”. czytaj całość »
 • Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku

  Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku

  24.10.2012 23 października br. w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy odbyła się uroczysta inauguracja pierwszego w Polsce Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (EUTW).  Ekumeniczny projekt powstał w inicjatywy grupy osób związanych z luterańską Parafią Świętej Trójcy i spotkał się z przychylnością oraz wsparciem Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (ChAT), która sprawuje nadzór naukowy nad przedsięwzięciem. czytaj całość »
 • Dyskusja nad stanem Kościoła

  Dyskusja nad stanem Kościoła

  27.10.2012 Drugi dzień obrad Synodu Kościoła rozpoczął się od rozmyślania wygłoszonego przez ks. Piotra Mendrocha. Myśl przewodnia jego rozważania była oparta na jednym z czterech podstawowych haseł Reformacji - Sola Scriptura (tylko Pismo Święte). czytaj całość »