english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Dla dzieci ulicy i nie tylko

  Dla dzieci ulicy i nie tylko

  25.08.2016 Wakacje dobiegają końca, a więc za nami także Festiwal Zabawy dla dzieci z Bobrka i Rozbarku - dzielnic Bytomia, w których pracują streetworkerzy Centrum Misji i Ewangelizacji. Na Bobrku w pierwszym dniu w zabawach uczestniczyło aż 126 dzieci, w drugim - jeszcze więcej - 138 osób! czytaj całość »
 • Ewangelizacja w Mrągowie trwa!

  Ewangelizacja w Mrągowie trwa!

  22.08.2016 W niedzielę, 21 sierpnia rozpoczął się Tydzień Ewangelizacyjny w Mrągowie (TEM). To ostatnia wakacyjna kampania ewangelizacyjna Centrum Misji i Ewangelizacji zaplanowana na lato 2016. Za nami Tygodnie w Dzięgielowie i Zelowie oraz obozy wypoczynkowe dla dzieci (w Piosku) i dla młodzieży (w Pieninach). czytaj całość »
 • Kurs Duszpasterski 2016/2017

  Kurs Duszpasterski 2016/2017

  16.08.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza na Kurs Duszpasterski podstawowy i dla zaawansowanych. Zajęcia będą prowadzone w Warszawie i w Dzięgielowie. Zgłoszenia na kurs w Warszawie przyjmowane są do 4 października, a w Dzięgielowie - do 5 listopada. czytaj całość »
 • Jubileusz 625 lat kościoła w Pasymiu

  Jubileusz 625 lat kościoła w Pasymiu

  07.08.2016

  W dniach 6 i 7 sierpnia 2016, parafia w Pasymiu na Mazurach obchodziła jubileusz 625-lecia kościoła. W obchodach brali udział licznie zgromadzeni dawni i obecni parafianie. Gościem uroczystości był zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. czytaj całość »

 • Jakim jesteśmy, jakim możemy być Kościołem

  Jakim jesteśmy, jakim możemy być Kościołem

  13.08.2016

  Rok Kościoła już na półmetku. Czy jako Kościół zawsze jesteśmy godni polecenia? – zastanawia się bp Adrian Korczago w kontekście nadchodzącego jubileuszu 2017 roku: – 500 lat odnowy zobowiązuje.(…) To będzie czas wielkiego świętowania, angażujący nasz zapał i energięCzy jednak posiadamy w sobie pokój, że bez usilnego zabiegania, również mamy szansę zostać dostrzeżeni? czytaj całość »

 • Biskup z Namibii w Polsce

  Biskup z Namibii w Polsce

  11.08.2016

  Na zaproszenie zwierzchnika Kościoła bp. Jerzego Samca z kilkudniową wizytą studyjną gościł w Polsce bp Ernst Gamxamub z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Namibii, gdzie ewangelicy stanowią blisko 70% ludności kraju. czytaj całość »

 • Przykazania: musimy, czy chcemy ich przestrzegać

  Przykazania: musimy, czy chcemy ich przestrzegać

  13.08.2016

  Wielu z nas wydaje się, że znamy przykazania i – wychowani w chrześcijańskich domach – staramy się je wypełniać. No, może nie wszystkie i nie zawsze... Inni z kolei traktują je jak narzucone przepisy ograniczające ludzką wolność i radość. Jeszcze inni uważają je za dobre, lecz archaiczne przepisy, które nie są konieczne do osiągnięcia zbawienia.   czytaj całość »

 • Organy znów mają głos

  Organy znów mają głos

  06.08.2016

  Chcemy, aby muzyka wykonywana na tym instrumencie zawsze oddawała Tobie chwałę. Pobłogosław tym, którzy będą na nim grali. A nam, słuchaczom, niechaj te dźwięki niosą ukojenie i budzą w nas radość - powiedział ks. biskup Waldemar Pytel podczas nabożeństwa w niedzielę 31 lipca, w czasie którego poświęcił duże organy w Kościele Pokoju w Świdnicy. czytaj całość »