english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ekumeniczna konferencja o pedagogice religii

  Ekumeniczna konferencja o pedagogice religii

  28.02.2020

  27 lutego, w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (ChAT) w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Współczesna pedagogika religii w teorii i praktyce kształcenia”. Konferencja była połączona z VII Ekumenicznym Forum Katechetycznym. Była współorganizowana przez ChAT i Polską Radę Ekumeniczną. czytaj całość »

 • Jak chronić klimat w Kościele?

  Jak chronić klimat w Kościele?

  28.02.2020

  W ramach projektu EKOKOŚCIÓŁ Polska Rada Ekumeniczna zorganizowała warsztaty „Tworzenie koncepcji ochrony klimatu dla Kościołów w Polsce”. Uczestnicy dyskutowali o tym, co konkretnie można zrobić w parafii, Kościele czy innych instytucjach, by chronić klimat przed niekorzystnymi zmianami. czytaj całość »

 • 7 tygodni bez

  7 tygodni bez

  27.02.2020 Po raz 14. (od 2007 r.) Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP zachęca do udziału w akcji „7 tygodni bez”. czytaj całość »
 • Skarbonka Diakonijna 2020

  Skarbonka Diakonijna 2020

  26.02.2020

  Pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora” rozpoczyna się tegoroczna edycja ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka Diakonijna. Zachęcamy w niej do ograniczenia w Czasie Pasyjnym niektórych przyjemności i przekazania zaoszczędzonych w ten sposób funduszy na pomoc osobom potrzebującym. czytaj całość »

 • Rozpoczął się Czas Pasyjny

  Rozpoczął się Czas Pasyjny

  26.02.2020

  Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce, podobnie jak inne Kościoły chrześcijańskie tradycji zachodniej wkracza w Czas Pasyjny (Wielki Post). czytaj całość »

 • O potrzebie modlitwy

  O potrzebie modlitwy

  20.02.2020 Ukazał się kolejny numer Zwiastuna Ewangelickiego. czytaj całość »
 • Obraz obaw i nadziei

  Obraz obaw i nadziei

  07.02.2020 Ukazał się kolejny numer Zwiastuna Ewangelickiego. czytaj całość »
 • Praca dla archiwisty

  Praca dla archiwisty

  30.01.2020

  Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce poszukuje archiwisty do pracy w Centralnym Archiwum Kościoła w Warszawie przy ul. Miodowej 21.  czytaj całość »