english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Lubienia poleca się na wakacje

  Lubienia poleca się na wakacje

  18.02.2015

  Do wakacji jeszcze sporo czasu. Kto jednak zaplanuje swój wakacyjny wypoczynek już teraz, zapłaci mniej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną Domu Gościnnego Parafii Ewangelickiej w Lubieni. czytaj całość »

 • Bp Tamas Fabiny gościł w Polsce

  Bp Tamas Fabiny gościł w Polsce

  17.02.2015

  W dniach od 14 do 16 lutego 2015 roku przebywał w Warszawie z oficjalną wizytą ks. bp Tamás Fabiny, wiceprezydent Światowej Federacji Luterańskiej oraz biskup diecezji północnej Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Węgier. czytaj całość »

 • Rozpoczyna się czas pasyjny

  Rozpoczyna się czas pasyjny

  17.02.2015

  Od 18 lutego do 4 kwietnia w Kościele trwa czas pasyjny. To 40 dni (nie licząc niedziel), które mają dać impuls chrześcijanom do zastanowienia się nad tym, co uczynił Jezus Chrystus dla każdego człowieka. czytaj całość »

 • Instytut Pastoralny w Krakowie

  Instytut Pastoralny w Krakowie

  15.02.2015 W dniach 9-13 lutego odbyła się w Krakowie sesja dokształcająca w ramach Instytutu Pastoralnego.  czytaj całość »
 • Single w Piosku

  Single w Piosku

  07.02.2015

  W weekend, od 30 stycznia do 1 lutego 2015 r. w Beskidzkiej Oazie w Czeskiej Republice, odbyło się kolejne spotkanie singli czyli starszej młodzieży. Spotkanie rozpoczęło się kolacją, wspólnymi wspomnieniami z minionych spotkań i wyjazdów.  czytaj całość »

 • Olimpiada zimowa

  Olimpiada zimowa

  07.02.2015

  Ponad 250 uczestników z Polski i Czech wzięło udział w XIII Zimowej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej, rywalizując ze sobą w slalomie na nartach i snowboardzie oraz w biegach narciarskich. W tym roku rywalizacja odbywała się na stoku "Złoty Groń" w Istebnej oraz na trasach "Jonidła" w Wiśle-Centrum. czytaj całość »

 • Nabożeństwo i ekumenia

  Nabożeństwo i ekumenia

  07.02.2015 Dwa tematy wiodą prym w „Zwiastunie Ewangelickim” 3/2015: ekumenia i nabożeństwo. czytaj całość »
 • Prezydent niemieckiej Diakonii w Polsce

  Prezydent niemieckiej Diakonii w Polsce

  01.02.2015 – Jestem pod wrażeniem waszej kreatywności i siły oraz tego, jak dużo robicie będąc stosunkowo małym Kościołem – mówił prezydent Diakonii Niemieckiej ks. Ulrich Lilie na spotkaniu w Centrum Luterańskim w Warszawie. czytaj całość »