english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Rekolekcje pasyjne dla kobiet

  Rekolekcje pasyjne dla kobiet

  13.04.2014 To już siódmy raz, w parafii Wang w Karpaczu, zorganizowane zostały Rekolekcje Pasyjne dla Kobiet. Dotychczas udział w nich brały przede wszystkim panie z parafii Dolnego Śląska. Tym razem było trochę inaczej. czytaj całość »
 • Wielki Tydzień w mediach

  Wielki Tydzień w mediach

  13.04.2014 Zapraszamy  kościołó i kaplic na luterańskie nabożeństwa Wielkiego Tygodnia. Tym, którzy nie będą w stanie tam dotrzeć, proponujemy nabożeństwa w telewizji i radiu oraz poprzez sieć internetową. czytaj całość »
 • Wielkanocny Zwiastun Ewangelicki

  Wielkanocny Zwiastun Ewangelicki

  16.04.2014 W wielkanocnym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” niezwykła droga od smutku do radości w Łodzi. czytaj całość »
 • Wielki Piątek 2014

  Wielki Piątek 2014

  17.04.2014
  Nadszedł dzień Wielkiego Piątku. Pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa. Dzień refleksji i zadumy...
  czytaj całość »
 • Trwa Wielki Tydzień

  Trwa Wielki Tydzień

  29.03.2015

  Wielki Tydzień stanowi kulminację czasu pasyjnego. Rozpoczyna się w Niedzielę Palmową, a swoje zakończenie znajduje w Wielką Sobotę. Po niej wkraczamy już w nowy okres roku kościelnego - w radosny czas wielkanocny... czytaj całość »

 • Koncepcje pracy z ojcami

  Koncepcje pracy z ojcami

  09.04.2014 W dniach 27–29 marca w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja „Koncepcje pracy z ojcami w kontekście Unii Europejskiej”. Zwieńczyła ona cykl spotkań w ramach projektu Grundtviga „Uczenie się przez całe życie”. Jej uczestnikami, jak i całego projektu, byli mężczyźni z Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Polski. czytaj całość »
 • Wolontariat na Tygodniu Ewangelizacyjnym

  Wolontariat na Tygodniu Ewangelizacyjnym

  02.04.2014 Spędź początek lipca w Dzięgielowie na 65 Tygodniu Ewangelizacyjnym. To jedna z największych tego typu imprez w Polsce! czytaj całość »
 • Rozstrzygnięcie konkursu

  Rozstrzygnięcie konkursu

  05.04.2014 Dziękujemy osobom, które wzięły udział w konkursie dotyczącym przewodnika historycznego "Ewangelicy w Białymstoku". W związku z ciekawymi odpowiedziami nadesłanymi przez uczestników parafia ewangelicko-augsburska w Białymstoku postanowiła wszystkich ich nagrodzić. czytaj całość »