english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Tworzymy z duszą!

  Tworzymy z duszą!

  21.02.2014 Przez cały rok Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) działa także poprzez sztukę. Odbiorcami są zarówno dorośli, jak i dzieci. Dla nich swoje umiejętności wciąż rozwijają i szkolą członkowie trzech grup artystycznych CME. czytaj całość »
 • Pożegnanie śp. ks. bpa Tadeusza Szurmana

  Pożegnanie śp. ks. bpa Tadeusza Szurmana

  04.02.2014 W Katowicach pożegnano śp. ks. bpa Tadeusza Szurmana, zwierzchnika Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i proboszcza parafii w Katowicach. czytaj całość »
 • Miliony dla świdnickiego Kościoła Pokoju

  Miliony dla świdnickiego Kościoła Pokoju

  15.02.2014 Trwający od ponad dwudziestu lat remont Kościoła Pokoju w Świdnicy nareszcie nabierze tempa i rozmachu. Wpisana w 2001 roku na listę UNESCO świątynia znalazła się w gronie 18 podmiotów, które otrzymały dotację z programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014. Swoje wnioski w programie złożyło aż 277 podmiotów z całego kraju. Po trwających kilka miesięcy weryfikacjach aplikacji Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisał 11 lutego 2014 roku decyzję o dofinansowaniu wybranych projektów. czytaj całość »
 • Cieszynalia w TVP 2 i INFO

  Cieszynalia w TVP 2 i INFO

  11.02.2014 Telewizja Polska zaprasza do obejrzenia filmów dokumentalnych związanych ze Śląskiem Cieszyńskim i Kościołem ewangelickim. czytaj całość »
 • Czasopismo WARTO dostępne dla każdego

  Czasopismo WARTO dostępne dla każdego

  10.02.2014 Czasopismo „Warto”, od 16 lat wydawane przez Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie, będzie regularnie ukazywać się w Internecie. Na stronie warto.cme.org.pl co kwartał pojawi się w całości nowy numer „Warto”. Z biegiem czasu w tym miejscu oraz w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej udostępniane będą również numery archiwalne czasopisma, którym od początku kieruje Bożena Giemza. czytaj całość »
 • O MAŁYM KATECHIZMIE i nie tylko

  O MAŁYM KATECHIZMIE i nie tylko

  11.02.2014 Rok katechizmu obecny jest i w trzecim tegorocznym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego”. Po Mały katechizm Marcina Lutra sięgają przynajmniej raz w życiu wszyscy ewangelicy – podczas nauki konfirmacyjnej. Dzisiejszym gimnazjalistom trudno jednak zrozumieć niektóre językowe sformułowania przekładu bpa Andrzeja Wantuły. czytaj całość »
 • Organizacja pogrzebu śp. bp. Tadeusza Szurmana

  Organizacja pogrzebu śp. bp. Tadeusza Szurmana

  01.02.2014 W związku z organizacją uroczystości pogrzebowych śp. bpa Tadeusza Szurmana przekazujemy kilka informacji, związanych techniczną stroną pogrzebu. czytaj całość »
 • Szkoły z talentem w herbie

  Szkoły z talentem w herbie

  04.02.2014 Każdego roku w styczniu świat polskiej edukacji wyczekuje z napięciem rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju. 15 stycznia 2014 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie ogłoszone zostały wyniki kolejnej edycji: XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014. czytaj całość »